Dotknij światła

7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Dotknij światła
poezja
onika

Poezja Autorki "Dotknij światła" wpisuje się w "porządek dnia". Poetka nigdy nie podpisze się pod stwierdzeniem filozofa, że człowiek został "rzucony w Byt". Dla Niej życie jest darem, a świat bogatym w swej różnorodności - bogatym i wyjątkowym, spontanicznym pięknem.

Z przedmowy Zbigniewa Jerzyny

źródło opisu: Joanna Magrel-Femiak, 2011

źródło okładki: zdjęcie autorskie

onika | 2017-07-29
Na półkach: Poezja
Przeczytana: lipiec 2017

Tomik „Dotknij światła” to zbiór wierszy, które przepełnione są ciepłem, życzliwym spojrzeniem na świat i zachwytem rzeczami najprostszymi. Dużo miejsca autorka poświęca Bogu i wierze, która jest dla niej opoką i źródłem, skąd można czerpać siły do mierzenia się z życiem. W prostych słowach zaklęty jest niezwykły spokój i to tytułowe światło. Rodzina i dom to ostoja, przyjaciele to kotwica, która nie pozwala utracić rzeczy najważniejszych w ciągłym biegu. Kilka utworów było dla mnie niczym zwierciadło, dzięki któremu mogłam w cudzych słowach zobaczyć rzeczy wcześniej nieuchwytne. Przypadek dał mi w ręce ten tomik. Oby więcej takich przypadków mnie spotykało.

Renja | 2017-08-24