Caspar Lee

Wydawnictwo: Egmont Polska
Caspar Lee
caspar lee
Zaczytana

Ta książka jest o mnie, ale niestety jej nie napisałem. To robota mojej mamy. Lojalnie uprzedzam, że 98% jej pisaniny to wierutne kłamstwa. Uważam nawet, że ta książka jest nielegalna, więc jeśli ją kupiliście, na dobrą sprawę wsparliście działalność przestępczą. No i co wy na to? Myślę, że mama bierze odwet za dzień, w którym przyszedłem na świat, i ponoć chciałem ją wtedy zabić. Na pewno...

Ta książka jest o mnie, ale niestety jej nie napisałem. To robota mojej mamy.
Myślę, że mama bierze odwet za dzień, w którym przyszedłem na świat, i ponoć chciałem ją wtedy zabić. Na pewno nie daruje sobie tej historii... Z tej książki dowiecie się również, jak wyglądał mój pierwszy dzień w szkole, i dlaczego mam taką wielką głowę. Będzie i o tym, że zawsze cieszyłem się powodzeniem u pań i tak dalej. No wiecie, same ważne rzeczy.
W każdym razie, pierwszą wersję tej książki znalazłem w drukarce i, jak zobaczycie, zdementowałem niektóre z bezczelnych kłamstw mamy. No to bawcie się dobrze. Ale pamiętajcie, że prawdziwe są tylko te kawałki, w których wypadłem korzystnie.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Northman | 2017-09-10
Przeczytana: 01 września 2017

Biografia... 20-latka... czy na akty biograficzne aby nie za wcześnie? ...

No właśnie... Caspar Lee - kim on właściwie jest? Blogerem... Podobno sławnym ;) , choć... jakoś o nim dotąd nie słyszałem :) ... No ale cóż, jak widać... zasłużył już sobie na biografię :) (?...).

O czym może traktować "biografia 20-latka"? Och... rzecz jasna o niesamowicie burzliwych, pełnych życiowych doświadczeń, przygodach, perypetiach... i takich tam ;) ... które, razem wzięte, stają się podstawą (och, niewątpliwą...) do wydania tego wszystkiego w formie książki... Ok, dobra: książka jest i o wszystkim... i o niczym :) Zgoda: szata graficzna bardzo ładna, zdjęcia też fajne... i tyle. Rozumiem, że świat w swym szaleństwie pędzi naprzód coraz bardziej bez opamiętania, ale... ta książka (choć graficznie bardzo ładna...) to dowód na to, że szaleństwo o którym wspomniałem jest coraz bardziej... szalone. Biografie powinny dotyczyć tych, którzy sobie na to czymś zasłużyli... Ale 20-latek?... Może kiedyś...

eR_ | 2017-07-09
Na półkach: Przeczytane, Współpraca
Przeczytana: 03 lipca 2017

Biografie różnego rodzaju domorosłych artystów, mają wzięcie na całych świecie i co jakiś czas, także i nas wydawnictwa raczą nas wątpliwej jakości publikacjami.
Jak mówi powiedzenie, wszystkie grzyby są jadalne, niektóre tylko raz. I nawet słynne wygotowanie w pewnej mieszance nie pomoże, aby muchomor był zjadliwy.

Niestety jest tak i w tym przypadku. Po zaistnieniu w internecie syna, mamusia postanowiła dorobić i napisała biografię syna, który, rzeczywiście wiele przeżył bo ma, aż 20 lat. Także spodziewajcie się mrożących krew w żyłach wydarzeń, budujących cytatów i opowieści, jaki to Caspar jest cudowny. Niezwykłe, jak prostym sposobem, można wydać coś, co praktycznie nie ma żadnej wartości. Broni się jedynie szata graficzna tej pozycji, bo jest bardzo sympatycznie wydana. A wtrącenia Caspara, z założenia zapewne mające być zabawne, są niezwykle irytujące i nic nie wnoszą do i tak trudnej w odbiorze książki.

Podsumowując, jeśli lubicie historie o niczym, a jednocześnie...

Zakładka | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Nie powiem abym była wielką fanką Caspara. Oczywiście nie jest tak że go nie lubię. Nie jestem po prostu w gronie wielkich fanów. Jednak od czasu do czasu, lubię obejrzeć coś jego twórczości. Nigdy co prawda nie zagłębiałam się jakoś w jego przeszłość, ale skoro nadarzyła się okazja, to czemu by nie?

Książka sama w sobie jest bardzo dobrze wydana. Biorąc ją pierwszy raz do rąk czuje się że osoby w to zaangażowane dopracowały każdy szczegół. Zdjęcia bardzo dobrej jakości, ciekawa oprawa graficzna tekstu, liczne rysunki na marginesach czy też wstawki w postaci listów ze szkoły. Wszystko po części sprawia że książkę czyta się z wielką przyjemnością, gdyż mamy nie tylko sam tekst ale i wspomniane wcześniej dodatki. Jako, że całość pisana jest głownie przez mamę Caspara, zauważyć można tez jego wkład. Dlatego też zaznaczone są fragmenty, które mu się podobają, a które nie, a także te przez które czuje się zażenowany. Wszystko to tworzy kolorową mieszankę miłą dla oka.

Czas pomówić...

Poppapraniec | 2017-08-11
Przeczytana: 11 sierpnia 2017

W ogólnym rozrachunku biografia ta jest bardzo ciekawą pozycją. Napisana lekkim piórem, utrzymywana w formie pogawędki, okraszona humorem Caspara i przede wszystkim wciągająca. To naprawdę wspaniałe, móc śledzić rozwój osoby, który pokazuje, że dzięki wytrwałości, zapałowi i wielkim pokładom zainteresowania można osiągnąć naprawdę wiele. Wszystkim gorąco polecam!

Więcej: http://recenzjeoptymisty.blogspot.com/2017/08/biografia-caspara-lee-czyli-o-tym-jak.html

SKR | 2017-07-25
Przeczytana: 25 lipca 2017

"Caspar Lee. Najlepsza (nie)przekłamana biografia!" książka autorstwa Emily Riordan Lee i jej syna Caspara, znanego youtubera, vlogera i aktora młodego pokolenia.

Biografia młodego chłopaka, idola wielu osób napisana przez jego mamę, początkowo bez jego wiedzy. Chłopak twierdzi, że 98% treści jest nieprawdziwa, choć zapewne zwyczajnie wstydzi się opisanych dokładnie historii, które jego mama postanowiła ukazać całemu światu.

Książka opisuje życie Caspara zaczynając od porodu i towarzyszących mu niespodzianek. Wszystkim historiom towarzyszą komentarze Caspara, które potrafią rozśmieszyć czytelnika do łez!

Znajdziemy tam również masę pięknych zdjęć z całego życia naszego tytułowego bohatera.

Jak na biografię (za którymi teoretycznie nie przepadam) czyta się ją bardzo lekko i niełatwo się od niej oderwać.

Polecam ją każdemu, kto szuka ciekawej, niebanalnej historii młodego chłopaka, który w swoim niedługim życiu osiągnął już bardzo wiele. Nawet jeśli tak jak ja, nigdy...

Emila | 2017-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2017