Niki i Tesla Laboratorium pod napięciem

Tłumaczenie: Michał Zacharzewski
Wydawnictwo: RM
Nick and Tesla's High-Voltage Danger Lab
olinek8

Opuszczony dom na końcu ulicy.Tajemnicza dziewczyna w oknie na piętrze.Podejrzany czarny samochód podążający za bohaterami. Kiedy Niki i Tesla Holt zostają wysłani na wakacje do ekscentrycznego wujka,nieoczekiwanie odkrywają,że w okolicy roi się od sekretów. Co tam się dzieje?

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

emik84 | 2017-07-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Wymienię

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Cała historia rozpoczyna się od przyjazdu dwójki rodzeństwa do wujka Newta, do San Francisco. Niki i Tesla mają spędzić u wujka całe wakacje i tym faktem nie są specjalnie zachwyceni. Okazuje się jednak, że wujek nie jest zwyczajnym nudnym człowiekiem o czym przekonują się już pierwszego dnia. Otóż wujek Newt jest zapalonym naukowcem. Całe dnie poświęca na tworzenie swoich wynalazków. Dzieci z kolei po rodzicach również odziedziczyły smykałkę do tworzenia wynalazków i laboratorium wujka to dla nich istny raj. W dodatku ten pozwala swoim gościom na korzystnie z niego do woli i dzieci od razu ochoczo zabierają się do pracy. Postanawiają zbudować rakietę. Gdy ich dzieło jest gotowe postanawiają znaleźć miejsce aby je wypróbować. Rakietę udaje się uruchomić i jak się okazuje leci całkiem wysoko. Niestety ląduje na tajemniczej posiadłości ogrodzonej wysokim murem. Aby odzyskać rakietę i wisiorek Tesli, który przypadkiem się w nią zaplątał trzeba będzie nie lada wysiłku. Tajemnicza...

Izabela | 2017-07-19

Książka przeczytana razem z 9-letnią bratanicą na wakacjach. Obie przy lekturze książki bardzo dobrze się bawiłyśmy. Polecam zwłaszcza rodzicom, którzy lubią z dziećmi poznawać świat i eksperymentować.

rysiowa | 2017-09-05
Rydzynianka | 2017-08-25