Okładka książki Zadbaj o równowagę mikroflory jelitowej. Popraw odporność i schudnij raz na zawsze. Gerard E. Mullin Mullin
Gerard E. Mullin Mullin Wydawnictwo: Galaktyka zdrowie, medycyna
zdrowie, medycyna
The gut balance revolution : boost your metabolism, restore your inner ecology, and lose the weight for good.
Galaktyka
2016-04-14
2016-04-14
Katarzyna Babicz, Ewa Kleszcz
zdrowie jelita flora bakteryjna jelit probiotyki odchudzanie odżywianie

Książkę czytałem bardzo długo, ale było to spowodowane ilością zawartych w niej informacji. Otyłość - słowo nam znane. Nie każdy jednak ma chęci, albo odpowiednie środki aby z nią walczyć. Tylko czy oby na pewno tak właśnie jest? Gerard E. Mullin przekazuje nam obszerną wiedzę, przedstawiając metodę "Gut Balance Revolution". Nie jest to typowa metoda na odchudzanie, nie jest to kolejna dieta mająca na celu szybką redukcję wagi, a po jej zakończeniu efekt jo - jo. Jest to niezwykle dopracowana i działająca metoda składająca się z trzech faz, a jej celem jest prawidłowa flora bakteryjna.

Nie jest tajemnicą, ze większość chorób podobnie jak odporność ma początek w jelitach. Dlatego jeżeli nie przyjmujemy odpowiednich pokarmów, nasze organy wewnętrzne cierpią, wysyłają sygnały, a w końcu zapadamy na mniej lub bardziej poważne choroby.

Autor stworzył coś więcej, poza trzystopniowym systemem żywieniowym, pozwalającym odzyskać równowagę w jelitach, zdrowie i schudnąć. Opisuje proste ćwiczenia, które można wykonać w domu, do tego mamy opisy zestawów posiłków, których składniki są niezbędne w żywieniu, a także gotowe listy zakupów potrzebne w sklepie.

Dzięki tej książce dowiemy się, czym jest superżywność. Mamy również długą listę naturalnych produktów, oraz suplementów diety, wskazujących ich działanie prozdrowotne.

Autor przekonał mnie do książki, nie dlatego że sam jest lekarzem i pomaga ludziom w alce z otyłością, ale gdyż sam jako dziecko zmagał się z tą przypadłością.
Sam jestem po kilku certyfikowanych szkoleniach z zakresu dietetyki, ale tak naprawdę cała moja wiedza nie przekracza tego, co napisał dr Mullin. Jest to profesjonalne i rzetelne podejście do tematu. Obowiązkowa lektura dla zmagających się z otyłością, problemami układu trawiennego, oraz dietetyków. Wykonując wskazówki zawarte w książce możesz zmienić swoje życie na zdrowsze i lepsze. Serdecznie polecam.

• Zdrowie
  • Jelita