Raj na kredyt

Wydawnictwo: Studio Suite77
PiszeBoChce

Bilet do raju, który kryje się gdzieś za rogiem. Wystarczy wsiąść do pociągu. Przejechać setkę kilometrów. Powieść o pragnieniu zmiany i wewnętrznym dojrzewaniu. Ironiczna opowieść o realiach świata naukowego. Historia na granicy jawy i snu. Symboliczna opowieść o przekraczaniu kolejnych stopni wtajemniczenia. Tym wszystkim jest „Raj na kredyt” – opowieść o młodej kobiecie, która pragnie...

Powieść o pragnieniu zmiany i wewnętrznym dojrzewaniu. Ironiczna opowieść o realiach świata naukowego. Historia na granicy jawy i snu. Symboliczna opowieść o przekraczaniu kolejnych stopni wtajemniczenia. Tym wszystkim jest „Raj na kredyt” – opowieść o młodej kobiecie, która pragnie zmiany, jaką mają jej zapewnić studia doktoranckie i praca naukowa.

źródło opisu: http://pisze-bo-chce.shoplo.com/kolekcja/frontpage/raj-na-kredyt

źródło okładki: http://pisze-bo-chce.shoplo.com/kolekcja/frontpage/raj-na-kredyt

Zaczytana_eM | 2017-08-14
Przeczytana: 14 sierpnia 2017

Recenzja pojawiła się na blogu www.zaczytanaem.blogspot.com

Gdy dostałam tę książkę do przeczytania i późniejszej recenzji w pierwszej chwili, z ręką na sercu mówię pomyślałam o słonecznych wyspach i raju podatkowym. Pewnie mój mózg skojarzył sobie na skróty kredyt z pieniędzmi, dodał do tego raj i wyszło co wyszło. Myliłam się oh, jak bardzo się myliłam.
Następną przeszkodą okazał się gatunek- proza poetycka to nie thriller, tam nie ma akcji, nie ma zbyt wielu dialogów.
Jest to utwór przede wszystkim refleksyjny. Przeważają tutaj opisy uczuć głównej bohaterki. Tam nie ma miejsca na napady z bronią w ręku, psychopatycznych morderców i uproszczenia. To tekst liryczny obfitujący w masę metafor. Tekst nieprosty, niedługi, nieoczywisty.
Gdyby człowiek uparł się na opowiedzenie o czym na pierwszy rzut oka jest ta niewielka objętościowo lektura można by było jednym słowem powiedzieć- o marzeniach.
Główna bohaterka, której imienia nawet nie poznajemy jest nauczycielką w szkole...

Anna | 2018-05-17
Przeczytana: maj 2018

Książka Krystyny Bezubik pozwala wzlecieć ku wyżynom. Przenosi w świat wyobrażeń o rzeczywistości. Dodaje skrzydeł tym, którzy marzą o zmianie. Wiara czyni cuda i ten cud autorka przedstawiła w zadziwiająco sensowny, głęboki i przemyślany sposób. Nie ma nieważnych słów. Nie istnieją. Za to jest świat skomasowany w pragnieniach, nie zawsze wyrażanych werbalnie.
Jak pokazać taki świat? Zajrzyjcie do książki "Raj na kredyt". Polecam wszystkim , którzy szukają odmienności w przeżywaniu, doświadczaniu i chcą być zmuszani do przemyśleń.
Moim zdaniem warto zapoznać się z tą lekturą!

Małgorzata Radtke | 2018-03-16

Polecam. To piękna książka o marzeniach. Bardzo szybko się ją czyta, miło i przyjemnie. Może nie odpowiadać każdemu, jednak tym którzy lubią powieści o podążaniu za własnymi marzeniami serdecznie polecam zapoznanie się z tą pozycją. Dzięki niej możemy odkryć w sobie ukryte siły i zebrać sporą garść motywacji.

Czekam na kolejne pozycje autorki :)

DarkIta | 2018-02-07

Niezwykła i lekko surrealistyczna podróż przez życiowe decyzje, jakie chyba każdy z nas musi kiedyś podjąć.

Karolina | 2018-05-31
Anius93 | 2018-07-07