Haikyu!! vol. 1

Cykl: Haikyu!! (tom 1)
Wydawnictwo: Viz Media
8 (16 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
ハイキュー!!
manga, siatkówka, sport, shounen, komedia
komiksy
angielski
zandam

After losing his first and last volleyball match against Tobio Kageyama, “the King of the Court,” Shoyo Hinata swears to become his rival after graduating middle school. But what happens when the guy he wants to defeat ends up being his teammate?!

źródło opisu: Viz Media, 2016

źródło okładki: https://www.amazon.com/

krakowskie-puchi | 2014-02-13
Przeczytana: 12 lutego 2014

Hinata Shouyou to młody chłopak (w pierwszym rozdziale mangi uczeń ostatniej klasy gimnazjum), którego życiem jest siatkówka, a marzeniem - dorównanie swojemu idolowi. Idolem tym jest wspaniały zawodnik z racji niskiego jak na siatkarza wzrostu zwany "Małym Gigantem". Sam Shouyou jest niziutki (niecałe 163 cm wzrostu), lecz potrafi bardzo wysoko skakać, jest niezwykle sprawny fizycznie, a przede wszystkim nigdy, ale to nigdy się nie poddaje. Podczas pierwszego i ostatniego zarazem meczu w gimnazjum (z drużyną złożoną z trójki pierwszoroczniaków, członka drużyny piłki nożnej i kolegi z klubu koszykarskiego) natyka się na ścianę wydawałoby się nie do przeskoczenia - Tobio Kageyamę, genialnego rozgrywającego, nazywanego "Królem Boiska". Przegrana z Tobio i jego ostatnie słowa popchną Shouyou do jeszcze większego wysiłku, by stać się najlepszym. Po ukończeniu gimnazjum Shouyou zdaje do liceum Karasuno - drużynę tej właśnie szkoły "Mały Gigant" prowadził do zwycięstwa. Jednak w ciągu...

joanna_ | 2017-07-09
zandam | 2017-06-22