Wrocław? Ciekawe dlaczego?

Wydawnictwo: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA
8 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Konpos

Dlaczego wrocławskie tramwaje są niebieskie? Dlaczego w fosie miejskiej pływają żółwie, a dworzec kolejowy przypomina wyglądem zamek? Dlaczego na Moście Tumskim wiszą kłódki, a Szermierz jest nagi? Dlaczego Halę Stulecia wpisano na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO? Na te i setkę innych pytań odpowiedzi udziela zakochany we Wrocławiu autor książki, wrocławski przewodnik, Arkadiusz Förster.

Kiedy spacerujemy po Wrocławiu wszystko wydaje się znane i oczywiste. Jednak kiedy zaczynamy zadawać sobie pytanie „Dlaczego?”, okazuje się, że Wrocław jest nie tylko piękny, ale też pełen niespodzianek, zagadek i niezwykłych odpowiedzi.

źródło opisu: Wrocławskie Wydawnictwo EMKA, 2016

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Konpos | 2017-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2017

Wybieracie się do Wrocławia? Mieszkacie we Wrocławiu? Nie ma to żadnego znaczenia. Każdy z Was znajdzie w książce Arkadiusza Förstera coś, co go zaciekawi. Sam mieszkam we Wrocławiu od urodzenia i wydawało mi się, że dobrze znam moje miasto. Jednak podczas lektury "Wrocław? Ciekawe dlaczego?" parę razy trafiłem na fakty, o których nie miałem pojęcia. Jeśli chcecie poznać ciekawostki oraz historie związane z Wrocławiem, oraz Dolnym Śląskiem to serdecznie zapraszam do lektury.

Maryann | 2017-07-08