Jak naprawdę kochać pełne gniewu dziecko

Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Vocatio
poradniki

Często marzymy o przyszłości naszych dzieci. Wyobrażamy sobie, że będą miały wspaniałe życie, osiągną sukces w pracy zawodowej i wychowają swoje urocze dzieci. Naturalnie, nie myślimy o gorzkich owocach, jakie może wydać w ich życiu gniew. Powinniśmy jednak uświadomić sobie, że największym i najbardziej dominującym zagrożeniem dla zdrowego i szczęśliwego życia naszych dzieci jest obecność nieuświadomionego i źle wyrażanego gniewu. Szkody, jakie on wyrządza, obejmują umysł, duszę, siły psychiczne i fizyczne. Każdy problem, z jakim borykamy się w dorosłym życiu, wypływa z tego źródła. żyjemy w świecie, w którym dochodzi nie tylko do aktów szału na drogach, ale i do przemocy w domu obserwujemy stale rosnącą liczbę samobójstw wśród nastolatków i narastającą falę terroryzmu.

IwonaB | 2011-10-16
Na półkach: Poradniki, Przeczytane, 2012

Ta książka pomogła mi zrozumieć moje dziecko.

kre-olka | 2016-02-16
Na półkach: Poradniki, XX wiek, Przeczytane