Nocne straszydła. Dlaczego dzieci boją się zasypiać

Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
poradniki

Wiele dzieci przeżywa wieczorami lęki, które mogą trapić już dwulatka i powracać przez kilka lat. Książka Nocne straszydła pokazuje rodzicom, jak wyjaśnić dzieciom źródła tych lęków. Nie tłumaczy, że potwory to w rzeczywistości zostawione na krześle ubrania, a duchy wiatr w gałęziach drzew, tylko pokazuje, że są one projekcją przeżywanych przez dziecko, a nie wyrażonych emocji. Davey a poprzez niego także czytelnik uczy się, że myśli i pragnienia nie mają takiej mocy, jak mu się wydaje, może więc spróbować doświadczyć swoich uczuć bezpośrednio, bez wyobrażania sobie strasznych stworzeń. Książka ta może pomóc rodzicom i terapeutom złagodzić ten powszechny, lecz dokuczliwy dziecięcy problem.

Basia_Pelc | 2013-05-23
książek: 1986