Szafran

Cykl: Księga Twardowskiego (tom 2)
Wydawnictwo: Fundacja Wengroove
Legenda miejska, legendy, Węgrów
horror
Wkp

Na przełomie wieku XX i XXI pojawiły się plotki o Szatanie, który jeżdżąc czarnym bmw porywał dzieci, a ludzie pytani przez niego o godzinę umierali po zaledwie siedmiu dniach od spotkania. Nastoletni Szymon znalazł się wówczas w samym środku koszmaru. Teraz, będąc już dorosłym mężczyzną wiedzie spokojne, normlane życie, niczym niewyróżniające się na tle innych. Kiedy jednak w Węgrowie...

Teraz, będąc już dorosłym mężczyzną wiedzie spokojne, normlane życie, niczym niewyróżniające się na tle innych. Kiedy jednak w Węgrowie najpierw dochodzi do serii dziwnych wypadków, a wkrótce potem powracają plotki o Szatanie, Szymon po raz kolejny będzie musiał stawić czoła temu, co wolał wyrzucić z pamięci. Czy odkryje co tak naprawdę dzieje się w mieście i z czym zetknął się przed kilkunastu laty?

źródło opisu: opis z okładki

źródło okładki: skan

BagatElka | 2018-02-25
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 lutego 2018

"- Albo te studia,bibliotekoznawstwo czy jak to tam zwą...Heh.Uczą tam debili jak książkę w folię obłożyć,b inaczej by na to nie wpadli.(...)
A pójdź i spytaj taką po studiach o jakąś powieść,czy dobra albo coś,to powie,że nie wie bo ona zna się na wybitnej literaturze i czyta tylko harlequiny dla niedorozwojów.Taki książkowy odpowiednik disco polo."

Szafran w Węgrowie skradł moje serce.I ponawiam prośbę do autora.Chcę więcej!
Zdecydowanie za krótko było i za szybko się skończyło więc poproszę o wielkie tomiszcze.A za wkomponowanie w fabułę kolegi eRa - wielki buziak ;-)

eR_ | 2017-09-17
Przeczytana: 17 września 2017

Całkiem przyjemna lektura i to pomijając fakt, że autor lubuje się w wszelkiego rodzaju okropnościach, a tu się nawet ograniczył, a nawet zaniechał. Zdecydowanie lepsze od części pierwszej. Widać że pisarz rozwinął swój warsztat. Tym przyjemniej się taką powieść czyta, znając wcześniejsze dokonania itp.
Tak że polecam. A za opisanie mojej osoby autor dostanie przy najbliższej okazji kopa w zad.

emi17m | 2017-07-21
Przeczytana: 07 lipca 2017