6 (8 ocen i 3 opinie) Zobacz oceny
poradniki

Nikt z nas nie jest wolny od stresu. Doświadczamy go wszyscy zawsze wtedy, gdy nasz umysł i ciało reagują na rzeczywiste bądź wyobrażone sytuacje... ... Jednak same czynniki wywołujące stres nie są dla nas szkodliwe ? ważne jest to, jak na nie reagujemy. Autorzy niniejszego podręcznika sugerują, że reakcje nasze zależą od przekonań na temat własnej osoby i życia o ogóle. Odpowiedź na dane zdarzenie w postaci przeżywanych emocji (takich jak lęk, zadowolenie, złość) oraz reakcji naszego ciała (przyspieszony oddech, zwiększone tempo bicia serca czy rumieńce na policzkach) jest zatem uzależniona od tego, co myślimy i w co wierzymy. Opierając się na tym twierdzeniu autorzy proponują, aby pracę nad przeżywanym stresem i jego negatywnymi konsekwencjami rozpocząć od poznania samego siebie. Następnie podpowiadają, jak zmienić swój styl życia. Krok po kroku przedstawiają rozmaite techniki zapobiegania stresowi, których stosowanie każdego dnia pozwoli cieszyć się lepszym zdrowiem i żyć z radością..

ducati7 | 2014-08-26
Przeczytana: 26 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Zaczęłam czytać przypadkowo, wpadła mi w rękę i tak mnie wciągnęła, że po kilku dniach stres stał się raczej motywatorem niż pojęciem negatywnym. Polecam wykonanie zadań, które autorzy proponują to pomoże określić dziedziny, sfery w których odczuwamy największy stres, a być może teraz nie zdajemy sobie z tego sprawy. Książka napisana prostym język, jasno sformułowane wyrażenia.
"Ludzie są na tyle zestresowani, na ile sami sobie na to pozwalają." Ed Boenisch i Michele Haney

Ka_Ha | 2014-03-13

Bardzo podstawowy "informator" o stresie - czym jest, jak działa, skąd się bierze, itp. Przerobiłam kilkanaście poradników o tej tematyce i w kategorii "kilka słów o stresie i garść porad" ten wypadł nie najgorzej na tle pozostałych.

KasiaM | 2018-01-18
Na półkach: Poradniki, 2018, Przeczytane
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka zawiera podstawowe informacje o stresie. Niestety nie jest tutaj wytłumaczona różnica pomiędzy stresem a lękiem. Przez to osoby, które mają większe problemy mogą się zawieść na lekturze.

marcin125 | 2016-06-14
Przeczytana: 2016 rok