Twój stres

Okładka książki Twój stres Ed Boenish, Michelle C. Haney
Okładka książki Twój stres
Ed BoenishMichelle C. Haney Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP) poradniki
poradniki
Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne (GWP)
2007-01-01
2007-01-01

Są testy i propozycje ćwiczeń, jest teoria oraz dużo odniesień do realiów amerykańskich (jak dla mnie za dużo),a także bogata literatura dodatkowa. Brakuje mi natomiast komentarzy dla polskich czytelników i odniesienia do naszych przepisów czy stylu życia. Wykorzystana w książce piramida zdrowego żywienia jest dawno nieaktualna. Publikacja zdecydowanie wymaga odświeżenia i urealnienia.

Wpadniemy na kilka ciekawych tropów i porad, a książka jest bardzo "podręcznikowa" - możemy posiedzieć z nią, zastanowić się co nas stresuje i powolutku to nasze życie naprawiać. Moim zdaniem mało odkrywcza i nie do końca podoba mi się format, ale zdecydowanie pomocna.

Książka zawiera podstawowe informacje o stresie. Niestety nie jest tutaj wytłumaczona różnica pomiędzy stresem a lękiem. Przez to osoby, które mają większe problemy mogą się zawieść na lekturze.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zaczęłam czytać przypadkowo, wpadła mi w rękę i tak mnie wciągnęła, że po kilku dniach stres stał się raczej motywatorem niż pojęciem negatywnym. Polecam wykonanie zadań, które autorzy proponują to pomoże określić dziedziny, sfery w których odczuwamy największy stres, a być może teraz nie zdajemy sobie z tego sprawy. Książka napisana prostym język, jasno sformułowane wyrażenia.
"Ludzie są na tyle zestresowani, na ile sami sobie na to pozwalają." Ed Boenisch i Michele Haney

Bardzo podstawowy "informator" o stresie - czym jest, jak działa, skąd się bierze, itp. Przerobiłam kilkanaście poradników o tej tematyce i w kategorii "kilka słów o stresie i garść porad" ten wypadł nie najgorzej na tle pozostałych.

• Kurkowa
  • Dostępne w bibliotece