Droga do Odrodzenia: Superman - Lois i Clark

Seria: Odrodzenie
Wydawnictwo: Egmont Polska
Road to Rebirth: Superman: Lois and Clark
9788328119963
superman, lois lane, clark kent, dc, dc comics,
komiksy
Katriona

Ostatni syn Kryptona i ostatnia córka Ziemi. Para walcząca o prawdę i sprawiedliwość. Człowiek ze Stali oraz nieustraszona reporterka, która była miłością jego życia. W wyniku wydarzeń znanych jako Flashpoint oraz Konwergencja znaleźli się w rzeczywistości złożonej z pięćdziesięciu dwóch światów, które składają się na multiwersum. Lois, Clark oraz ich synek Jonathan zostali...

Lois, Clark oraz ich synek Jonathan zostali przetransportowani na Ziemię z pozoru podobną do tej, którą zostawili za sobą, jednak zupełnie inną. Ta Ziemia ma już swoją Lois Lane i swojego Clarka Kenta. Superman budzi tu nieufność, a ewentualne pojawienie się dwóch Supermanów mogłoby doprowadzić do katastrofy. Przez lata para żyła w ukryciu. Clark walczył ze złem pod osłoną ciemności, a Lois jako anonimowa dziennikarka. Lecz teraz wszystkie ich sekrety wyjdą na jaw, a Jonathan znajdzie się w samym centrum wydarzeń. Pozostaje tylko jedno pytanie: Czy nadszedł czas, aby prawdziwy Człowiek Jutra się ujawnił?

Album "Superman – Lois i Clark" ze scenariuszem Dana Jurgensa (Booster Gold, Superman, Adventures of Superman, Thor), do którego rysunki stworzył Lee Weeks (The Batman Chronicles: Gauntlet, Daredevil, Gambit, Spiderman: Death and Destiny) to preludium historii "Ostatnie dni Supermana", która ukaże się w sierpniu!

źródło opisu: Własne

źródło okładki: Własne

Wkp | 2017-06-22
Przeczytana: 19 lipca 2017

RODZINA ZE STALI

Może i historia DC Comics nie zaczęła się od Supermana, ale to jego przygody opublikowane w 1938 roku na łamach „Action Comics” dały początek opowieściom o superbohaterach. Nic więc dziwnego, że to właśnie on otwiera także „Drogę do Odrodzenia”, eventu, który po raz kolejny odmieni oblicze DC, przywracając właściwy bieg wydarzeniom. I przy okazji robi to w naprawdę znakomitym stylu.

Kiedy Superman i Lois zostali uwięzieni na Telosie, nie wiedzieli, że ich Ziemia, a właściwie cały wszechświat, który znali, uległ zmianie. Kiedy więc powrócili do swojego świata, ten był już zupełnie innym miejscem, nieufnym wobec Supermana, żyjący tu bohaterowie nie byli już tymi samymi, których doskonale znali. Clark i Lois zaczęli więc życie w ukryciu, pod przybranym nazwiskiem wychowując swojego syna Jonathana. Jak przystało na herosa, Clark przez lata działał w sekrecie ratując ludzi, Lois tymczasem pod pseudonimem Autor X wydawała kolejne książki obnażające przestępców....

Marek Adamkiewicz | 2017-09-07

Minęło trochę czasu, odkąd w Polsce ukazał się poprzedni album z solowymi przygodami Supermana. Owszem, mieliśmy okazję cieszyć się obecnością najbardziej rozpoznawalnego superbohatera w seriach o Lidze Sprawiedliwości oraz w „Supermanie Wyzwolonym”, ale to nieco za mało dla prawdziwych fanów eSa. Wydaje się jednak, że posucha dobiegła nareszcie końca. „Lois i Clark”, czerwcowa nowość Egmontu, to nie tylko interesująca historia, ale także (a właściwie przede wszystkim) wstęp do zupełnie nowego rozdziału w historii DC Comics – Odrodzenia.

W wyniku wydarzeń opisanych w seriach „Flashpoint” i „Konwergencja” świat Lois Lane i Clarka Kenta uległ zniszczeniu. Bohaterowie trafili na inną Ziemię, która stanowi jeden z pięćdziesięciu dwóch nowych światów, tworzących razem tak zwane Multiwersum. Jednak na tej planecie istnieje już Superman, co więcej, budzi on w ludziach nieufność. Pojawienie się kolejnego może zakłócić delikatną równowagę i doprowadzić do kataklizmu. Świadomi stanu rzeczy...

AliEns00 | 2017-07-04
Przeczytana: 26 czerwca 2017

Czysta rozrywka !
Dan Jurgens serwuje nam historię rodziny Kentów, która w wyniku pewnych wydarzeń wylądowała na świecie z new52. Brodaty Superman, Lois działająca pod przykrywką i nie mający o niczym pojęcia młody Jonathan. Świetna fabuła, oddalona od wielkich superbohaterskich wydarzeń, którą czyta się z przyjemnością.
Rysunki Weeksa idealnie uzupełniają letnią historię, dodatkowo oprawione są jaskrawymi kolorami.

Adam Grochocki | 2017-09-19

Ta i więcej recenzji na geeklife.pl
Zapraszam :)

Odrodzenie to inicjatywa mająca na celu odświeżenie i uporządkowanie zakręconego komiksowego Uniwersum DC. Inicjatywa została oficjalnie zapoczątkowana liczącym 80 stron komiksem Odrodzenie w maju 2016 (polska premiera w sierpniu tego roku). Od czerwca zeszłego roku znane serie DC pojawiają pod szyldem Rebirth (Odrodzenie) i próbują przyciągnąć nowych czytelników. Zanim jednak seria ruszyła z kopyta DC przygotowało kilka komiksów zrzeszonych pod szyldem Droga do Odrodzenia, które mają za zadanie wprowadzić nas w mocno odświeżone uniwersum. Takim właśnie komiksem jest Superman – Lois i Clark, którego recenzję za chwilę przeczytacie. Zapraszam.

Na początek kilka słów wyjaśnienia. Połapanie się w wydarzeniach DC i jednoczesne czytanie nowych eventów Marvela może pozostawić w mózgu konkretną sieczkę. Na szczęście za sprawą Odrodzenia, DC wiele rzeczy upraszcza, a odwołania do przeszłości stara się ograniczyć do minimum. Komiks...

Raziel | 2017-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2017

Scenariusz pasuje do przeciętnego serialu obyczajowego z elementami suberbohaterskimi. Bez przełomu jak na rozpoczęcie nowej ery DC.
Cenię bardzo stronę graficzną w komiksie i niestety bardzo mnie zawiodła.
Recenzje rozpływają się nad komiksem, ale jest słabo - nie wart czytania, a tym bardziej inwestycji.
ZAWIODŁEM SIĘ...

leopold | 2017-07-10
Przeczytana: 10 lipca 2017

Komiksy DC z Supermanem miały swoje dobre i mniej udane historie. Ta jest udana. Alternatywna historia o Supermanie, który musi żyć w ukryciu na innej Ziemi bo jego została zniszczona jest po prostu ciekawa. Już od pierwszych kartek ma się wrażenie, ze to musi się udać i udaje. Clark z Lois muszą żyć ze swoim synkiem w ukryciu bo w świecie w którym przyszło im żyć są już ich odpowiednicy. Przyjmują nazwisko White i mieszkają na farmie. Lois pisze książki pod pseudonimem Autor X, a Clark próbuje naprawić świat. Danowi Jungersowi udało się stworzyć historie, która wciąga i potrafi zainteresować. Scenarzysta umiejętnie przedstawia życie w odosobnieniu bez przyjaciół, wsparcia innych. Bohaterowie mogą liczyć tylko na siebie. Rodzina jest spoiwem bez niej nie mieli by nic, a Ziemia na której mieszkają jest paradoksalnie obcym im światem. Polecam i czekam na więcej z Odrodzenia.
8/10

Nemen84 | 2017-11-12