Korowód zbrodni: Afery kryminalne stulecia

Wydawnictwo: Bellona
Velké kriminální případy
publicystyka czeska
Blue

V. P. Borovicka, nieżyjący już czeski pisarz, którego zainteresowania koncentrowały się głównie na słynnych przypadkach kryminalnych, w tej książce opisuje bardziej i mniej znane zbrodnie i przestępstwa bądź do dzisiaj niewyjaśnione z całą pewnością bądź ciekawe ze względu na zastosowane metody śledztwa. Miedzy innymi spotkamy tu takie sprawy jak Landru, Wampira z Opery Wiedeńskiej, Dusiciela z Bostonu, kapitana Lancastera, oszustwa Banco Angola e Metropola czy syntetycznych diamentów Hermanna Meineckego. Dwa opowiadania sięgają jeszcze czasów Dzikiego Zachodu - sprawa braci Reno i historia Joaquina Murietty. Znalazły się tu też przypadki, kiedy skazani na karę śmierci oczekiwali kilkadziesiąt lat na wykonanie wyroku. Po raz kolejny okazuje się, że życie wielokrotnie przerasta wyobraźnię autorów powieści kryminalnych.

źródło opisu: https://w.bibliotece.pl

źródło okładki: https://w.bibliotece.pl