Jak nie tracić głowy w szkole

Wydawnictwo: Media Rodzina
poradniki

Doktor Mel Levine jest pediatrą, który od dwudziestu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą. Pomógł przezwyciężyć szkolne trudności wielu uczniom z zaburzeniami uczenia się, którzy sądzili, że są inni, wręcz nienormalni, a terminy takie jak dysleksja czy ADHD wprawiały ich w popłoch. Książka jest zaadresowna również do rodziców, terapeutów i wychowawców. Jej lektura sprawi, że będą mogli pomóc dzieciom często źle traktowanym, karconym i nie zrozumianym.

Nora | 2011-01-11
Przeczytana: listopad 2010

Poradnik skierowany głównie dla dzieci, które mają problemy w szkole. Prostym językiem opisane są w nim najczęściej występujące zaburzenia uczenia się, np: skupianie uwagi, pamięć, pisanie, czytanie, ortografia, matematyka, życie towarzyskie w szkole. Każdy rozdział zaczyna się historią dziecka, mającego kłopoty w szkole, dalej wyjaśniona jest istota danego zaburzenia oraz sposoby radzenia sobie z nim. Książka również dla nauczycieli i rodziców, chcących lepiej zrozumieć dziecko.

Annikki | 2013-09-11
Przeczytana: 2006 rok