Pociągi

Wydawnictwo: Debit
Stephen Biesty's Trains
kolej, pociągi, ciuchcie, parowóz
Karol

Kolej żelazna ma za sobą wspaniałą przeszłość, a przed sobą – ultraszybką przyszłość. Miłośnicy lokomotyw znajdą w tej książce mnóstwo ciekawostek związanych z historią, budową i działaniem tych pojazdów. Obok parowozów przedstawiono spalinowozy, elektrowozy, nowoczesne pociągi szybkobieżne i maglevy. Oprócz dużych, szczegółowych ilustracji i wyczerpujących opisów książka zawiera kilkadziesiąt podnoszonych klapek pozwalających obejrzeć elementy konstrukcyjne lokomotyw i zajrzeć do wnętrza wagonów. Czy wiecie, że wczesne ciuchcie nie miały hamulców? Znacie zasadę poruszania się pociągów magnetycznych? Koniecznie o tym przeczytajcie i zajrzyjcie pod klapki!

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,70822,Pociagi

źródło okładki: http://s.znak.com.pl/files/covers/card/b3/T252752.jpg