Komedia dworkowa. Antologia

Cykl: Biblioteka Sarmacka (tom 5)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Elevander

Komedia wkracza na dobre do historii literatury polskiej w dobie oświecenia. Staje się wówczas jednym z dominujących gatunków literackich. Uprawiają tę formę dramatyczną twórcy wybitni: Franciszek Zabłocki, Franciszek Karpiński, Franciszek Dionizy Kniaźnin, Wojciech Bogusławski, Józef Wybicki, Julian Ursyn Niemcewicz i pisarze niższej rangi: Józef Bielawski, Jan Drozdowski, Dyzma Bończa Tomaszewski i inni. Agnieszka Ziołowicz wybrała najciekawsze i charakterystyczne komedie dla swojej epoki.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=14873

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=14873