Alergie. Pytania i odpowiedzi

Wydawnictwo: Astrum
poradniki

Męczą Cię napady kaszlu? Cierpisz na chroniczny nieżyt nosa? Miewasz duszności, wysypki lub łzawienia? Zastanawiasz się, jaka jest przyczyna Twoich dolegliwości? Alergia! oto odpowiedź. Choroba ta jest jedną z najczęściej występujących w XXI wieku. Jeszcze w ubiegłym stuleciu cierpiał na nią zaledwie 1% społeczeństwa, dzisiaj przeszło 1/5 całej populacji. Statystyki są alarmujące: co 20...

Męczą Cię napady kaszlu?
Cierpisz na chroniczny nieżyt nosa?
Miewasz duszności, wysypki lub łzawienia?
Zastanawiasz się, jaka jest przyczyna Twoich dolegliwości?
Alergia! oto odpowiedź. Choroba ta jest jedną z najczęściej występujących w XXI wieku. Jeszcze w ubiegłym stuleciu cierpiał na nią zaledwie 1% społeczeństwa, dzisiaj przeszło 1/5 całej populacji. Statystyki są alarmujące: co 20 osoba nie może się pozbyć uciążliwej wysypki, a co 5 kataru siennego. Na ataki astmy narażone jest co 14 dziecko, przy czym liczba ta nieustannie wzrasta, szczególnie w krajach rozwiniętych gospodarczo. Jak twierdzą fachowcy, to właśnie postęp cywilizacyjny, a także nieodpowiednia dieta, towarzyszący nam stres oraz zmienność klimatu sprzyjają powstawaniu alergii. Schorzenie to jest bowiem ściśle związane z zaburzeniem adaptacji układu immunologicznego człowieka do nowych warunków środowiskowych. Jeśli więc męczą Cię napady kaszlu, cierpisz na chroniczny nieżyt nosa, astmę oskrzelową bądź uczulenie i nie wiesz, jak pozbyć się uporczywych dolegliwości koniecznie przeczytaj niniejszą książkę.

Alergia. Pytania i odpowiedzi to doskonałe vademecum, z którego dowiesz się, czym jest ta choroba, jak można ją leczyć, jak złagodzić jej objawy i co robić, żeby się przed nią ustrzec. Jesteśmy przekonani, że Barbara Jakimowicz-Klein autorka tekstu i znawczyni tematu w swoim małym, ale wyczerpującym poradniku odpowiedziała na wszystkie ważne pytania! Zajrzyj do tej książki koniecznie!

moniabm2 | 2010-11-27