Wilk powrócił!

Wydawnictwo: Muchomor
Abdita

Kolejna książka Goeffroy de Pennart – autora „Orkiestry Krowy Zosi“ i „Bożego Narodzenia Krowy Zosi“ . Tym razem bohaterem jest wilk, który wraca do lasu. Zwierzęta drżą na samą myśl o spotkaniu z nim. Przerażone kryją sie w domu królika...

A wtedy wilk nadchodzi!

źródło opisu: https://www.muchomor.pl

źródło okładki: https://www.muchomor.pl

Dominiqe83 | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

"Nie wywołuj wilka z lasu" powiadają, ale czy nie łatwiej oswoić strach, jeśli wokół nas zbiorą się przyjaciele, z którymi raźniej spędzać czas? "Wilk powrócił" od Wydawnictwo Muchomor to przyjemna i bardzo ładnie ilustrowana historia, otwierająca serię dwunastu książeczek autorstwa Geoffroy'a de Pennart'a.

Bohaterowie pierwszego tomu to znane z innych bajek postacie, którym przyszło się zmierzyć z groźnym wilkiem, czyhającym na nich w drodze do chorej babci, zdmuchującym im domki czy siejącym postrach wśród koźlątek. Kiedy elektryzująca wiadomość o tym, że wilk powrócił do lasu, paraliżuje jego mieszkańców, kolorowa bajkowa gromada spotyka się u królika. Wspólnie nasłuchują, czy nie nadchodzi wilk, a kiedy już ma to miejsce... o tym, jak kończy się ta sympatyczna opowieść, przekonajcie się sami :)
Ali bardzo przypadła do gustu, a każde "puk, puk, puk" do drzwi domku królika odtwarzała, uderzając piąstką o stolik ;)

Polecamy!

Kategoria wiekowa: 3+

giera | 2017-07-18

„Wilk powrócił!” – brzmi najważniejsza wiadomość dnia. Wszystkie gazety* na pierwszej stronie donoszą o tym, mrożącym krew w żyłach, fakcie. Informacja lotem błyskawicy rozeszła się po leśnym miasteczku. Dlatego nie dziwi, że na mieszkańców padł blady strach. Nikogo nie interesuje, gdzie był wilk, co robił i dlaczego powrócił. Może był na wywczasach? Może w odwiedzinach u rodziny? A może na występach gościnnych?

Cała akcja opowiadania rozgrywa się w domu lub na progu domu pana Długouchego, który nie mógł zasnąć po tym, jak w dzienniku przeczytał wypowiedź Wilka: „Odwiedzę mego przyjaciela Królika”. Zresztą nie tylko on panicznie się boi. W pewnej chwili słuchać pukanie do drzwi. Może to Zły przyszedł spełnić zapowiedź? Uff, na szczęście nie, to tylko Trzy Małe Świnki, które proszą, aby przyjaciel wpuścił je do środka. Chwilę rozmawiają i nagle rozlega się kolejne pukanie. Czy to Wilk? Uff, nie. I tak mija wieczór, kolejne osoby schodzą się do domu Królika, wiadomo – w grupie...

Dorota Smakuje | 2017-11-07
Łukasz | 2017-07-18