Zgłosuj na książki roku 2017

Z Wilna do Wrocławia

Wydawnictwo: Wydawnictwo Politechniki Wrocławskiej
Myrkul

W pierwszej części książki opisana jest atmosfera, jaka panowała w Wilnie przed i po wybuchu II wojny światowej. Chronologicznie opisano losy rodziny i przyjaciół Autora w okresach: po zajęciu Wilna przez ACz, Litwy kapitalistycznej, Litewskiej SRR, okupacji niemieckiej i ponownie LSRR. W drugiej części pokazane są trudy repatriacji, przejazdów i ostatecznego osiedlenia we Wrocławiu w październiku 1945 r. To leżące w gruzach miasto ukazane zostało jako miejsce pełne niebezpieczeństw. Szczególną uwagę poświecił Autor powstałemu we Wrocławiu Uniwersytetowi i Politechnice.

źródło opisu: okładka książki

źródło okładki: google