literatura faktu
Breakdancer

Mroczne zamczyska, bajeczne pałace i ukryte w gęstwinach dwory. Na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie jest ich tak wiele, że trudno byłoby wszystkie zliczyć. Czy coś je łączy? Zdecydowanie tak. Wszystkie są na swój sposób TAJEMNICZE! Kto raz pozna magię zgłębiania ich sekretów i niewyjaśnionych zagadek, kto wsłucha się w szeptem przekazywane legendy, ten już zawsze czuć będzie tęsknotę za czasem spędzonym wśród tajemniczych zamków i pałaców. Wtedy zaś nie pozostanie nic innego, jak rozpocząć drugi etap przygody - wędrówkę ich śladem...
W trzeciej części autorzy zamieścili szesnaście opowieści o zamkach i pałacach. Czytelnik, idąc ich śladem, znajdzie szereg ciekawostek i odpowiedzi między innymi na następujące pytania: Czy zamek Rogowiec jest najwyżej położoną warownią w Polsce? Jakie cenne zbiory wchodziły w skład cieplickiej kolekcji Schaffgotschów? Co składowano w pałacu Paulinum po zakończeniu II wojny światowej? Jaki los spotkał rycerza rabusia Hansa von Schellendorfa? Gdzie są przechowywane listy Byrona? Jak zniknął pałac w Maciejowej?
Trafienie do opisanych w książce miejsc ułatwi bogaty materiał ilustracyjny przygotowany przez Andrzeja Klimasa i Bartosza Rdułtowskiego.

źródło opisu: http://www.technol.anv.pl

źródło okładki: http://www.technol.anv.pl