Blame! vol. 1

paulina

Inne wydania

Arthaniel | 2016-05-17
Przeczytana: 17 maja 2016

Po lekturze tomu pierwszego mam wielki problem z oceną tego tytułu. Wydaje się, że to dopiero wstęp do większej całości, choć nie jestem pewien, czy aby na pewno chcę się dowiedzieć, co będzie dalej. Spójrzmy prawdzie w oczy: fabuły tu tyle, co kot napłakał. "Blame" to przede wszystkim opowieść drogi, więc raczej nie ma co liczyć na jakąś złożoną intrygę czy choćby wbijające w fotel plot twisty. Naturalnie, fabuła bazująca na motywie drogi też może okazać się porywająca, ale tylko pod warunkiem, że droga ta w jakikolwiek sposób wpływać będzie na bohatera. Tyle że w "Blame" główny bohater jest zwyczajnie nijaki i coś nie zapowiada się, by miało się to zmienić, stąd też pewnie i żadnej jego przemiany wewnętrznej nie uświadczymy. A szkoda. / A jeśli chodzi o oprawę graficzną: tła robią naprawdę spore wrażenie, architektura świata przedstawionego zwyczajnie oszałamia skrupulatnością wykonania. Znacznie gorzej prezentują się natomiast nieco koślawe projekty postaci (tj. projekty ludzi,...

Eliza | 2017-08-21
Przeczytana: 21 sierpnia 2017

Ciekawe dobre do przejrzenia na godzinę. Nie wiem jednak czy bym to miała gdyby nie trafiło w moje ręce czystym przypadkiem, chociaż z pewnością zapoznam się z dalszymi tomami. Szkoda rzucać coś co jest ciekawie nie wymaga wiele czasu.
Plus za sposób narracji, jednak skąpo z tekstem.

ZCYKLU | 2016-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2016

Początek najdłuższej serii Tsutomu Niheiego prezentuje się nadzwyczaj dobrze. Kreska mangaki robi wrażenie, złożoność świata przedstawionego imponuje, a konstrukcja fabularna wciąga na tyle, że chce się poznać ciąg dalszy. Fakt, że tego rodzaju dzieła stanowią na naszym rynku rzadkość, sprawia, że jest to pozycja wręcz obowiązkowa dla fanów zarówno komiksu, jak i nietuzinkowych opowieści niezależnie od ich formy. Warto się przekonać, jakie to jeszcze straszliwe niespodzianki kryją się pośród alei przewodów i bezkresnych stref gargantuicznej metropolii, w których być może przetrwały jeszcze ostatnie niedobitki istot zdolnych połączyć się z siecią, chociaż jej istnienie wydaje się tylko legendą.

Cała recenzja do przeczytania na: http://zcyklu.pl/na-czasie/457/Blame-Winny-smierci-i-zniszczenia.

rubens | 2013-07-28
Na półkach: Przeczytane, Mangi
Przeczytana: 07 lipca 2013

Po przeczytaniu tej mangi poczułem pustkę, smutek i chyba żal. Do dzisiaj nie wiem dlaczego tak było. Manga ta, musiała poruszyć ważnie dla mnie tematy, których sobie nie uświadamiam. Zakończenia mangi na początku nie uważałem za złe, ja po prostu takiego końca nie akceptowałem. Po upływie czasu zmieniłem zdanie i uważam że było świetne . Z powodu poruszenia jakie wywołała ta manga, zasługuje na miejsce w mojej półce przeczytane.

JurekTA | 2016-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2016

Nie jestem jakimś dużym fanem mangi. Jednak czasami zdarza mi się coś przeczytać lub obejrzeć dobre anime. Musze przyznać, że Blame! zrobiło na mnie spore wrażenie. Pierwsze 100 stron mnie męczyło. Nie wiedziałem o co chodzi. Jednakże zagłębiając się w ten mroczny i niesamowity świat byłem ciekaw co przyniesie każda następna strona. Niepokojący klimat wprost wylewa się z kartek mangi.Jest to zasługa na pewno świetnej kreski. Bardzo polecam.

Martinus | 2016-07-25
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga

Intrygujący i oryginalny świat. Tajemniczy bohaterowie i rewelacyjne rysunki. Całość jednak skupia się na przedstawieniu histori za pomocą rysunków przez co w tomie pojawia się mało tekstu. Warto jednak sięgnąć z względu na małą ilość dobrych cyberpankowych tytułów na rynku Polskim.

escograu | 2014-10-18

Dla zainteresowanych uniwersum BLAME! - zamieszczam link do angielskiego tłumaczenia materiałów z artbooka BLAME! and So On, które zawierają wiele ciekawostek i wyjaśnień nt. historii przedstawionej w mandze jak i całego uniwersum:

Lucrecia | 2017-09-14
Przeczytana: 17 września 2017