The Amazing Spider-Man: Pajęcza wyspa, cz.2

Tłumaczenie: Marek Starosta
Cykl: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela (tom 117) | Seria: Wielka Kolekcja Komiksów Marvela
Wydawnictwo: Hachette Polska Sp. z o.o.
The Amazing Spider-Man: Spider-Island, Part Two
9788328203587
komiksy

Prawda związana z naturą Pajęczej Wyspy została ujawniona. Mieszkańcy Manhattanu przemieniają się w potworne pajęczaki! Los Nowego Jorku leży w rękach Spider-Mana i Avengers. Jeśli bohaterowie nie powstrzymają Królowej Pająków, wszyscy ludzie zmienią się w jej niewolników.

źródło opisu: Opis wydawcy

źródło okładki: http://www.kolekcjakomiksow.pl/

Wkp | 2017-06-26
Przeczytana: 13 lipca 2017

The Amazing Spider-ManHATTAN

Z jednej strony wydanie w ramach WKKM eventu Spider-Island bardzo mnie ucieszyło – w końcu to kolejny Spider-Man do kolekcji – z drugiej żałowałem, że wydawnictwo nie sięgnęło po którąś z lepszych opowieści. Bo nie ukrywajmy, Wyspa, choć bardzo dobra, nie dorasta do pięt choćby fabule Grim Hunt, że ograniczę się tylko do tytułów z tamtego okresu. Poza tym to opowieść przeznaczona przede wszystkim dla fanów, pełna nawiązań do konkretnych zdarzeń i mocno osadzona w akcji, jakiej polscy czytelnicy nie mieli okazji poznać. Jednak mimo mojego sarkania, to i tak znakomita (i obszerna) historia, naprawdę warta polecenia miłośnikom superbohaterskich komiksów.

Całość mojej recenzji na portalu Planeta Marvel http://planetamarvel.net/wkkm-spider-man-pajecza-wyspa-recenzja/

czomicz | 2018-09-05
Przeczytana: 11 lipca 2018

Drodzy przyjaciele, witajcie ponownie na Pajęczej Wyspie.
Na wstępie drobne ogłoszenie: jeżeli przy ostatniej wizycie odkryliście w sobie nagle pajęcze moce, przygotujcie się na "lekką" przemianę. Wkrótce przeobrazicie się w wielgaśne pająki. Powodzenia.
Na szczęście w brygadzie tych dobrych udzielają się Venom (a raczej jego ugrzeczniona zdominowana przez US Army wersja z nosicielem Flashem Thompsonem) oraz Anty-Venom - nowe wcielenie Eddie'go Brocka, czyli przypominającego deczka Volatora (i nie chodzi mi tu wcale o tego klauna śmierdzącą kuleczkę) białego potwora, który potrafi uleczyć każdego z każdej choroby na czele z rakiem i ze spidermanowością...
Bidny Eddie postanawia, niczym Czarodziejka z Księżyca, poświęcić się w imię walki o miłość i sprawiedliwość i dać się wydrenować z Anty-Venoma, którego esencja posłużyła następnie do przerobienia wszystkich pająków z powrotem w ludzi (ach te wielokrotnie złożone zdania wielokrotnie złożone - jak ja je uwielbiam!)...
W tym czasie...

leopold | 2017-07-04
Przeczytana: 04 lipca 2017

To dobry event jeśli popatrzymy na całość. Już nie chodzi o to, że każdy miał moce i mógł przez chwilę poczuć się jak Spider-Man. Dużą rolę w tej historii odgrywa Venom i klon Peatera i to własnie oni są tu najciekawsi. Venom/ Flash zmaga się ze śmiercią ojca, a Kaine próbuje odnaleźć swoją tożsamość pomagając Peaterowi w walce z Królową pająków po czym wyjeżdża z Nowego Yorku by zostać Scarlet Spiderem i to własnie dzięki Spider Island życie Kainea będzie wyglądać w przyszłości tak nie inaczej. Polecam po Pajeczej Wyspie sięgnąć po serie o Scarlete Spiderze.

Strzelba | 2018-09-09
Na półkach: Komiksy, Przeczytane