Zielone rękawiczki

Wydawnictwo: Klinika Języka
9788364197406
Tradovium

Dzieci potrzebują zanurzenia w innym świecie. Potrzebują odrobiny fantazji, ciekawych czasów, interesujących opowieści, nawet ze szczyptą magii. Autorka niniejszej opowieści poszukuje utraconego świata i odnajduje go wśród starych obrazów, mebli, filiżanek, porcelanowych figurek, srebrnych łyżeczek, a zwłaszcza starych fotografii, listów i strzępów rodzinnych wspomnień. Anna Czerwińska Rydel...

Anna Czerwińska Rydel (fragment wstępu)

źródło opisu: https://basnjakniedzwiedz.pl/

źródło okładki: https://basnjakniedzwiedz.pl/

leoparda | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

Przeczytałam jednym tchem, a nie jestem już dzieckiem. Powróciły czasy dzieciństwa, kiedy zachwycałam się "Małą księżniczką" Frances Hodgson Burnett. "Zielone rękawiczki" to urokliwa książka opisująca czasy już utracone. Nie jest ona podobna do "Małej księżniczki", ale urokiem bardzo ją przypomina. Lubię czytać książki z akcją osadzoną w końcu XIX wieku i początkach XX., jednak większość z nich są to książki angielskie. A tutaj mamy polski klimat, polskie ziemiaństwo i ich codzienne życie. Są konie, psy, zwyczaje panujące na polskich dworach, jest mały Krzyś, jego urocza i nietuzinkowa ciotka. Według mnie ta książka to gotowy scenariusz na film.
Książka jest pięknie wydana i zilustrowana.

magazynier | 2017-07-08
Na półkach: Ulubione, Przeczytane

Coś wyjątkowego, dla dzieci, lecz nie tylko: Hanna Koschembahr-Łyskowska, ZIELONE RĘKAWICZKI, Klinika języka, 2017. (fragmenty recenzji, całość http://magazynier.szkolanawigatorow.pl/cos-wyjatkowego-dla-dzieci-lecz-nie-tylko-hanna-koschembahr-yskowska-zielone-rekawiczki-klinika-jezyka-2017)

Żeby napisać książkę dla dziecka, trzeba zrozumieć jego wyobraźnię, jego świat. Trzeba pochylić się nad małym chłopcem lub dziewczynką, uniżyć do jego sposobu przeżywania świata, wsłuchać się w jego wrażliwość i wyobraźnię. Trzeba przypomnieć sobie, jak to było, kiedy byłem/byłam dzieckiem. Pani Hanna Koschembahr-Łyskowska, autorka powieści ZIELONE RĘKAWICZKI, wydanej dopiero co przez Klinikę języka, wydawnictwo państwa Maciejewskich, potrafi właśnie tak pochylić się nad wrażliwością dziecka a zarazem nad przeszłością swoją, swych bliskich i nie tylko. Dlatego obok małego bohatera tej historii, Krzysia Skrzyneckiego, syna inżynierskiego małżeństwa mieszkającego na przedmieściach Krakowa końca...

wiking | 2017-07-06
Małgorzata | 2017-07-05