Dark Age Ahead

Dark Age Ahead
literatura faktu
angielski
Lengua

'A short, dense, terse and often lyrical book that sets the wistful against the hopeful...Wonderful and essential'.
- Milwaukee Journal Sentinel

'Dark Age Ahead is witty and damning...It's hard to disagree with Jane Jacobs...worth reading and thinking about'
- The Washington Post Book World

źródło opisu: Okładka książki

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Lengua | 2017-06-15
Przeczytana: 10 czerwca 2017

Autorka kultowej książki 'Śmierć i życie wielkich miast Ameryki' napisała w wieku 88 lat kolejną, która dziś brzmi jak przepowiednia.

Trafne spostrzeżenia, z których Jacobs słynie, ciekawe analizy i zaskakująca aktualność po latach (wydanie w 2004) - to wszystko można napisać o tej pozycji. Autorka bada jak wyglądały kiedyś i jak mogą wyglądać dziś cywilizacje na chwilę przed upadkiem, jak działają w stanie rozkładu i jakie są symptomy ich końca. Wnioski są mocno pesymistyczne.

Ekonomia i urbanistyka, socjologia i polityka; wielkie korporacje i upadające szkolnictwo; rasizm, materializm i globalizacja. Zgrabna synteza, zdecydowanie warto przeczytać i wyciągać wnioski.

Na półkach