Wyspy na Bałtyku

Wydawnictwo: Alma-Press
9788370203306
poradniki

Książka ta prezentuje najważniejsze i najbardziej atrakcyjne wyspy na Bałtyku, do których podróżują nurkowie wraz z rodzinami. Szczególnie wyczerpująco przedstawiono rejony nurkowe, położone wokół wysp Fehmarn, Rugia, Bornholm i Gotlandii. Ponadto miłośnicy nurkowania do wraków znajdą tu informacje na temat fińskiego archipelagu Wysp Alandzkich, gdyż właśnie tu, między Sztokholmem a Turku, znajdowały się porty macierzyste ostatnich wielkich frachtowców żaglowych. Z wielu ciekawych rad skorzystają z pewnością również liczni entuzjaści Skandynawii, którzy rokrocznie podróżują wielkimi bałtyckimi promami. łącznie opisano 90 różnorodnych miejsc nurkowych. Poradnik ten zawiera cenne adresy kontaktowe, dane najważniejszych baz i sklepów nurkowych, informacje natury ekologicznej oraz najważniejsze przepisy dotyczące nurkowania. Wszystkie te informacje mają na celu staranne przygotowanie nurków do wyprawy.