W cieniu wież

2007-01-01
2007-01-01
Ewa Horodyska
cienie wieża

Każdy z nas marzy o lepszym życiu...
Niektórzy z nas wyjeżdżają, w tym celu, za granicę...innych rzuca w świat powojenny los.
Ta książka przedstawia dzieje polsko-włoskiej rodziny żyjącej w górniczym miasteczku w Pensylwanii.
Poznajemy ich w latach czterdziestych i towarzyszymy ich losom, i życiu miasteczka, w którym przyszło im żyć.
Czy udało im się odnaleźć? Jak wyglądało ich życie i losy?
Ja już wiem.

Każdy z nas marzy o lepszym życiu...
Czy udało im się odnaleźć? Jak...

Powieść obyczajowa stanowiąca przekrój dziejów pewnego polsko-włoskiego miasteczka w stanie Pensylwania (USA). Bardzo ciepła a zarazem inteligentna opowieść traktująca o przemijaniu i odnajdywaniu swoich korzeni.Jestem na TAK :)

To bardzo ciekawa powieść obyczajowa - saga, przedstawiająca dzieje polsko-włoskiej rodziny osiedlonej w Pensylwanii, w małym górniczym miasteczku zamieszkanym przez wielonarodową i wielokulturową społeczność. Autorka w spokojny, uczciwy i melancholijny sposób przedstawia nastrój trudnych powojennych lat, snuje skomplikowane losy głównych postaci, które szukają - niekiedy w sposób bardzo bolesny - swego miejsca w życiu.
Polecam tę książkę, warto czasem odbyć ciekawą podróż do dawnych czasów.

• 2017
  • Bibl 4
  • Literatura "dorosła"
  • 2009 Nabytki
  • Czekam cierpliwie:)
  • Sekwoja
  • Biblioteka w Łodzi

Dodaj cytat z książki W cieniu wież