W cieniu wież

Tłumaczenie: Ewa Horodyska
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka, Prószyński i S-ka
Baker Towers
cienie, wieża

Piękna, melancholijna opowieść o przemijaniu, a także o przywiązaniu do bliskich, własnych korzeni i o potrzebie bycia sobą. Dzieje polsko-włoskiej rodziny żyjącej w górniczym miasteczku w Pensylwanii. Opowieść zaczyna się pod koniec II wojny światowej i kończy tuż po zamachu na Kennedy'ego. Autorka w subtelny i sugestywny sposób oddaje klimat trudnych powojennych lat, opisuje skomplikowane losy ludzi, którzy szukają swego miejsca w wielokulturowym społeczeństwie, a przede wszystkim - w życiu. Jennifer Haigh zaskoczyła czytelników wspaniałym debiutem. Jej druga powieść „W cieniu wież” to równie spektakularny sukces - BookPage. Wspaniała, elegijna, wielopokoleniowa saga o małej górniczej społeczności w zachodniej Pensylwanii, pokazująca jak bardzo utalentowaną pisarką jest Haigh - Kirkus Reviews.

Baselka | 2015-02-06
Przeczytana: 06 stycznia 2015

Powieść obyczajowa stanowiąca przekrój dziejów pewnego polsko-włoskiego miasteczka w stanie Pensylwania (USA). Bardzo ciepła a zarazem inteligentna opowieść traktująca o przemijaniu i odnajdywaniu swoich korzeni.Jestem na TAK :)

Jula | 2012-07-15
Przeczytana: 15 lipca 2012

To bardzo ciekawa powieść obyczajowa - saga, przedstawiająca dzieje polsko-włoskiej rodziny osiedlonej w Pensylwanii, w małym górniczym miasteczku zamieszkanym przez wielonarodową i wielokulturową społeczność. Autorka w spokojny, uczciwy i melancholijny sposób przedstawia nastrój trudnych powojennych lat, snuje skomplikowane losy głównych postaci, które szukają - niekiedy w sposób bardzo bolesny - swego miejsca w życiu.
Polecam tę książkę, warto czasem odbyć ciekawą podróż do dawnych czasów.

nulla | 2016-04-10
avrewska | 2015-09-11