Krosno, historia,
historia
Anmorada

Spis treści Stanisław Cynarski, Od Redaktora - 5 Adolf Marczak, Słowo od Stowarzyszenia - 7 Władysław Lubaś, Nazwy miejscowe województwa krośnieńskiego - 9 Stanisław Gawęda, Rozwój latyfundium Kamienieckich i ich rola polityczna do początków XVI wieku - 51 Tomasz Gąsowski, Ze studiów nad urbanizacją Podkarpacia w XIX wieku - 73 Stanisław Cynarski, Zmiany w zabudowie...

Spis treści

Stanisław Cynarski, Od Redaktora - 5
Adolf Marczak, Słowo od Stowarzyszenia - 7
Władysław Lubaś, Nazwy miejscowe województwa krośnieńskiego - 9
Tomasz Gąsowski, Ze studiów nad urbanizacją Podkarpacia w XIX wieku - 73
Stanisław Cynarski, Zmiany w zabudowie miast podgórskich w XIX wieku (cz. I) - 105
Zdzisław Wójcikiewicz, „Górnik” - pierwsze czasopismo naftowe - 117
Beata Łopatkiewicz, Towarzystwo Gimnastyczne „Sokół" w Krośnie w latach 1892-1914 - 135
Andrzej Kosiek, Uroczystość kościuszkowska w Krośnie w 1894 roku - 161
Aleksander Zyga, Pisarstwo polskie o początkach przemysłu naftowego w Galicji - 173
Jarosław Moklak, Życie polityczne i religijne ludności łemkowskiej powiatu krośnieńskiego w latach 1918—1939 (Na tle całego regionu) - 199
Eugeniusz Michalczyk, Strajk chłopski w Dukli w 1937 roku - 215
Stanisław Fryc, Z dziejów konspiracji AK na lotnisku w Krośnie - 235
Stanisław Dąbrowa-Kostka, „Burza" na Podkarpaciu - 263
Zdzisław Gil, Problemy konserwatorskie kaplicy Oświęcimów w Krośnie - 329
Marian Hubert Terlecki, Seweryn Bieszczad - okresy jego twórczości - 345
Józef Kusiba, Z kart historii lotnictwa i Aeroklubu Podkarpackiego w Krośnie - 375
Zdzisław Łopatkiewicz, Trzydzieści pięć lat Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Krośnieńskiej w Krośnie - 391
Indeks nazwisk - 413
Indeks nazw geograficznych - 423