Środowisko Biblioteki Jagiellońskiej 1775-1939. Słownik biograficzny

Cykl: Bibliotheca Iagellonica. Fontes et Studia (tom 25)
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
historia
Elevander

Przedstawiany słownik biograficzny obejmuje wszystkie osoby związane z biblioteką krakowskiego uniwersytetu, co do których pozyskano informacje, w przyjętym okresie historycznym. Gromadzi nazwiska pracowników i współpracowników uniwersyteckiej biblioteki z lat 1775-1939: jej szefów, pracowników merytorycznych (bibliotekarzy) i pracowników pomocniczej służby bibliotecznej (posługaczy, magazynierów, woźnych itp.), a także wolontariuszy i kilka, nielicznych wówczas, starających się o pracę w niej osób, wymienianych w źródłach. Ponadto znalazły się w słowniku także biogramy osób mających duży wpływ na powstanie Biblioteki Uniwersytetu Jagiellońskiego jako jednolitej instytucji, których działania wniosły znaczny wkład.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=27860

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=2&id=27860