Przedsiębiorstwo i przedsiębiorczość. T. I. Środowisko biznesowe: zmiany struktur własnościowych w okresie transformacji ekonomicznej

Tłumaczenie: Ryszard Juchniewicz
Wydawnictwo: Księgarnia Akademicka
Podnik a podnikanie: podnikatel'ské prostredie : zmeny vlastníckych štruktúr v období ekonomickej transformácie
biznes, finanse
Elevander

Prof. dr hab. Štefan Kassay urodził się 11 lipca 1941 r. w Miszkolcu. W 1991 r. został współwłaścicielem firmy Pecivarni Sered, a rok później Figaro Trnava, obecnie zajmuje stanowisko prezesa rady nadzorczej w korporacji IDC Holding. W 2001 r. Słowacka Akademia Nauk nadała mu tytuł doktora nauk, a w 2002 r. prezydent Republiki mianował go profesorem w dziedzinie inżynierii zarządzania przemysłem. W 2010 r. został doktorem honoris causa Uniwersytetu Technicznego w Koszycach. W tym samym roku przyjęto go do Europejskiej Akademii Nauki i Sztuki w Salzburgu.
Efektem niezwykłej pracowitości oraz erudycji i doświadczenia w zarządzaniu dużym przedsiębiorstwem, znajomości problematyki strategii marketingowej, reinżynierii oraz teorii holdingu jest cały szereg prac fachowych i publikacji naukowych, w których prof. Kassay przenosił tendencje światowe do nowoczesnych firm w Słowacji, podlegających transformacji i globalizacji. Obecnie prof. Kassay należy do najważniejszych autorów słowackich nauk ekonomicznych.
Jest autorem dwudziestu trzech monografii, szesnastu prac naukowych, stu dwudziestu prac fachowych, czternastu zadań naukowych i badawczych oraz tematycznych, pięciu patentów i wynalazków. Wystąpił na pięćdziesięciu dziewięciu konferencjach w Słowacji i za granicą.
Do najważniejszych publikacji naukowych prof. Kassaya należą: czterotomowa Strategia marketingowa firm typu holdingowego (1998-2001), Reinżyniering procesów w przedsiębiorstwie (1999),Przedsiębiorstwo klasy światowej (2002), The World Class Company Strategy (2001), Strategia przedsiębiorstwa klasy światowej (2002). Wykorzystaniem pracy naukowej i jej inspiracji praktycznych interesują się specjaliści zagraniczni, dla których najważniejsze prace prof. Kassaya zostały przetłumaczone na sześć języków.

źródło opisu: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=115490

źródło okładki: http://akademicka.pl/index.php?detale=1&a=1&id=115490