Toksyczni teściowie

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Uwolnij się od destrukcyjnych związków z toksycznymi teściamizawierając małżeństwo, zapominamy często o tym, że nie wiążemy się tylko z jedną osobą. Wchodzimy do rodziny, która ma pewien bagaż emocjonalny i utrwalone tradycje. O kłopotach z teściami, a zwłaszcza z tesciowymi, krąży mnóstwo żartów. Ale niestety zdarza się, i to wcale nierzadko, że toksyczni teściowie to naprawdę poważny problem. Au

yanek | 2014-06-18
Przeczytana: 18 czerwca 2014

Do mnie książka zupełnie nie trafiła. Podsumowanie zrobię szybko w klasyczny sposób.

Plusy:
- pomaga rozpoznać czy znajdujemy się w "toksycznych stosunkach"
- zapoznać się można z różnymi rodzajami toksycznych teściów
- poznając opisane w książce historie po części jest nam lżej, bo widzimy, że nasz przypadek nie jest jedynym na świecie, a tak naprawdę niektórzy mają niekiedy dużo dużo gorzej

Minusy:
- wszystko oparte jest o konkretne historie - mało jest rad uniwersalnych
- historie ciągną się przez całą książkę i czytając kolejne rozdziały musimy pamiętać czego dotyczyły poprzednie - z tego względu książki niestety nie można traktować jako "poradnika"
- książka zakłada, iż główny problem z toksycznymi teściami polega na tym, że nasz partner (ich syn/córka) jest po ich stronie i właściwie wszystko ma na celu głównie dogadanie się z partnerem. A jak podejść do samych teściów już po dogadaniu się z partnerem? Informacji na ten temat jest niewiele, mamy historie, z których sami...

Marta | 2016-08-01

Kiedy sięgnęłam po książkę "Toksyczni teściowie" byłam w dziwnej relacji z moim przyjacielem (pogranicze związku i kumplostwa - najgorsze zawieszenie jakie może być... nie polecam) Ale o książce. W taniej księgarni natrafiłam na pozycję pani Susan i niesztampowa okładka od razu przykuła moją uwagę. Kiedy zaczęłam czytać otworzył mi się przed oczami obraz matki mojego przyjaciela. Mamusia-okrywająca kocem, mamusia -wszystkowiedząca, mamusia - wycierająca nos, płacąca rachunki... i stwierdziłam, że takiej teściowej nigdy nie chciałabym mieć. To są kochane istoty, ale nie można za nikogo żyć. Wydałaś syna/ córkę na świat, ukształtowałaś, to teraz z podziwem patrz na co dziecko - pod Twoim okiem wyrosło. Wspieraj w decyzjach i gań gdy coś jest źle. Ale pozwól oddychać. Polecam. Każdej teściowej, każdemu teściowi, i młodym ludziom którym wyfrunięcie z gniazda i odcięcie pępowiny przychodzi z trudem.
Dziękuje mojej mamie, że pozwoliła mi żyć po swojemu.

Kasia | 2013-05-07
Przeczytana: 29 kwietnia 2013

Kolejna bardzo dobra książka napisana przez Susan Forward, która pozwala zrozumieć czasem powody złych relacji z teściami.

Demi | 2013-04-15
Przeczytana: 14 kwietnia 2013

sporo wskazówek - do zostosowania w każdej toksycznej relacji

Agnieszka28 | 2015-07-12
Przeczytana: 06 lipca 2015

Książka bardzo podobna do Toksycznych rodziców, chociaż tamta książka była zdecydowanie lepsza, czyta się szybko i łatwo ale jakoś nie skłania do zastanowienia.

polecenaksiezyc | 2016-01-09

Genialna!