Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Sonia Draga
Skjulte Fejl og Mangler
Magdalena Trocka
Ag2S

Genialne połączenie powieści kryminalnej i obyczajowej! W dniu swoich czterdziestych urodzin Dicte Svendsen, świeżo rozwiedziona dziennikarka, wraz z dwoma przyjaciółkami świętuje w jednej z kawiarni nad rzeką Århus. Spotkanie kończy się dramatycznie, kiedy dostrzegają w rzece ciało noworodka. Jak się tam znalazło? Gdzie jest jego matka? Kobiety postanawiają same poszukać wyjaśniania tej...

Genialne połączenie powieści kryminalnej i obyczajowej!

W dniu swoich czterdziestych urodzin Dicte Svendsen, świeżo rozwiedziona dziennikarka, wraz z dwoma przyjaciółkami świętuje w jednej z kawiarni nad rzeką Århus. Spotkanie kończy się dramatycznie, kiedy dostrzegają w rzece ciało noworodka. Jak się tam znalazło? Gdzie jest jego matka? Kobiety postanawiają same poszukać wyjaśniania tej ponurej zbrodni. Od tego momentu już nic nie będzie takie samo. Okazuje się, że zwyczajne życie, na pozór uporządkowane i bez większych zawirowań, może skrywać ślady dawnych traum…
Pełen napięcia kryminał, który stanowi również historię o ludzkiej bezradności, ponownym odkrywaniu miłości i o tym, ile potrzeba odwagi, by raz jeszcze się jej poddać.

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/produkt/2595/thriller-i-sensacja.html

neko | 2018-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2018

Przyjaciółki na spotkaniu urodzinowym jednej z nich, które odbywa się w kawiarnianym ogródku blisko rzeki, zauważają płynącą balię, a w niej...dziecko. Niestety martwego noworodka. To tylko punk zaczepienia dla reszty wątków w tej powieści wielogatunkowej. Mam bowiem i kryminał - mamy śledztwo, mamy romans - nasza jubilatka, dziennikarka ma romans z kolegą z pracy i mamy też wątki psychologiczne, obyczajowe. Każda z bohaterek ma swoje niemałe problemy.
Powieść kobiety o kobietach i zdecydowanie dla kobiet, ale jak dla mnie trochę tego wszystkiego za dużo - morderstwo, uprowadzenie dziecka, ciąża, rak piersi i trauma z dzieciństwa. Po co ? Można było mniej a lepiej. Niewykorzystany potencjał pomysłu głównego.

anetapzn | 2017-09-19
Przeczytana: 05 września 2017

Ukryte wady, to połączenie powieści kryminalnej i obyczajowej z lekkim czytadłem, bo z pewnością historia nie mrozi krwi w żyłach, wbrew zapowiedziom wydawcy.
W dniu swoich czterdziestych urodzin Dicte Svendsen, świeżo rozwiedziona dziennikarka, wraz z dwoma przyjaciółkami świętuje w jednej z kawiarni nad rzeką Århus. Spotkanie kończy się dramatycznie, kiedy dostrzegają w rzece ciało noworodka. Jak się tam znalazło? Gdzie jest jego matka? Kobiety postanawiają same poszukać wyjaśniania tej ponurej zbrodni. Zarys fabuły ciekawy. Szkoda tylko, że wykonanie odrobinę siadło.
Książka porusza bardzo wiele kwestii, przy czym kilka z nich (jak to w skandynawskiej prozie) rozkłada wręcz na czynniki pierwsze tworząc swoistą wiwisekcję skandynawskiego społeczeństwa. Kwestia porzucenia noworodka aż się prosi o analizę przyczyn tak dramatycznego czynu, następstw, kary, winy etc.
I niby ok, ale mam zastrzeżenia. Otóż niektóre tematy autorka potraktowała zbyt lakonicznie. Książka daje spory...

Elżbieta | 2012-08-12
Przeczytana: 10 sierpnia 2012

Trzy przyjaciółki uwikłane w zagadkową sprawę kryminalną, która rozstrzygnie się dopiero na ostatnich kartach, więc ciągłe napięcie. Stopniowo poznajemy też ich życie osobiste- owe tytułowe wady. Rzecz dzieje się we współczesnej Danii. Wciągająca lektura.

kamkap | 2011-03-07
Przeczytana: 06 marca 2011

Bardzo dobra książka. Skandynawia, trochę psychologii, trochę kryminału, czyli to co lubię najbardziej.

Śmierć dziecka - nieszczęśliwy wypadek czy okrutna zbrodnia?

"W dniu, w którym trzy przyjaciółki wyławiają z rzeki martwego noworodka, życie każdej z nich zaczyna się gwałtownie zmieniać. Dziennikarka, położna i współwłaścicielka biura podróży postanawiają wyjaśnić tajemniczą zbrodnię.
Jak balia z dzieckiem znalazła się w rzece? Kto ją tam wrzucił? Kim jest matka chłopczyka?
Poszukiwaniom odpowiedzi na te pytania kobiety podporządkowują całe dotychczasowe życie. Lawirując w meandrach zagadkowych zdarzeń, próbują zachować harmonię dotychczasowego życia. Czy im się to uda?"

~~~~~~~~~~*~~~~~~~~~~

Na książkę natknęłam się w jednym z namiotów z tanią książką w Pobierowie. Nie miałam co czytać podczas urlopu nad morzem, więc postanowiłam sprawić sobie dodatkową lekturę. Kosztowała mnie tylko 5zł. Egzemplarz nowy, ładnie owinięty w folię, która chroniła przed wybrudzeniem i załamaniem okładki. Zachęcona opisem z okładki postanowiłam jeszcze tego samego dnia wziąć się za czytanie....

akukulka1 | 2017-08-26
Przeczytana: 24 sierpnia 2017

Książka "Ukryte wady" to pozycja, która porusza wiele wątków. Ten kryminalny moim zdaniem jest poprowadzony dobrze, chociaż trzeba przyznać, że troszkę za wolno się rozkręca. Jednakże postać Dicte Svendsen bardzo mi przypadła do gustu, a tym bardziej jej córki - młodej nastolatki, która zaczyna dojrzewać i próbuje pomóc mamie w sytuacjach, gdzie opuszczanie domu przez nią będzie coraz częstsze i przekonuje ją, aby starała się żyć dalej na poziomie. Oprócz tego dotykamy sfer czysto życiowych. Nagła niespodziewana choroba (ten mógłby być nieco bardziej rozwinięty) oraz wiele wątków psychologicznych. Książkę czyta się dosyć szybko, ale zapewne nie jest jedną z tych, którą zapamiętam na dłużej.

robertowa | 2012-10-12
Przeczytana: 2012 rok

To moja pierwsze spotkanie z tą autorką. Jestem bardzo mile zaskoczona. Książkę kupiłam gdzieś nad morzem na straganie w stylu "Tania książka".
Bardzo spodobał mi się sposób kreacji bohaterów, każdy zupełnie inny, z przeróżnym rysem psychologicznym.... a także ich przeplecione losy. Do tego tajemnica, zagadka, którą trzeba rozwikłać...
Wciągająca lektura.
Polecam fanom thrillerów i kryminałów, ale nie tylko. Sama preferuję inne klimaty, a jednak nie mogłam przestać czytać :))

bookslove | 2017-08-21

Opis książki bardzo mnie zaciekawił, ale książka sama w sobie średnia.

MissyK | 2017-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2017

Wakacyjne czytadło na plażę. Trochę kryminał, trochę romans, ale tłumaczenie mementami kiepskie.

blondi3022 | 2018-02-11
Na półkach: 2015, Przeczytane