Okładka książki Moje dziecko. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać

Moje dziecko. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać

Autor:
wydawnictwo
Czarna Owca
typ
papier
6.47 (60 ocen i 11 opinii)

Opis książki

„Moje dziecko...” to książka niezwykła. Książka, w której Dorota Zawadzka, najbardziej znana i uznana specjalistka od wychowania najmłodszych, odpowiada na pytania zadawane jej najczęściej przez rodziców, książka bogatsza w treści niż poprzednie książki autorki. Zapis mądrej, długiej rozmowy Doroty Zawadzkiej (występującej m.in. w programach emitowanych na antenie TVN Style) z Ireną Stanisławską. Co mam zrobić? - zachodzi w głowę mama. Moje dziecko... nie chce jeść, wszystkiego się boi, nie słucha mnie.... Każdy rozdział zawiera analizę tego, co można, powinno się, trzeba zrobić, aby ułatwić prawidłowy rozwój swojemu dziecku. Ale nie tylko. Zawadzka mówi też, jak czerpać radość z macierzyństwa, jak przez pierwsze lata życia dziecka pielęgnować i rozwijać nasze z nim relacje. Uczy, jak się z małym człowiekiem dogadać, porozumieć na jego poziomie, w jego świecie.
Książka przepełniona domowym ciepłem, okraszona anegdotami i działająca czasem jak pigułka zdrowego rozsądku. Dajmy naszym dzieciom korzenie, by wiedziały, skąd przyszły, i skrzydła, aby mogły ulecieć bezpiecznie w świat - pisze Dorota Zawadzka.
Obowiązkowa lektura, każdej obecnej i przyszłej mamy!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Emilia | 2013-09-01

Skusiłam się na tą książkę z uwagi na program Pani Doroty.
Zawiodłam się ...
Książka jest nudna i nie porusza tak wielu ważnych tematów jak obiecano.
A nawet jeśli jakiś sie przewinie w rozmowie to nic ciekawego nie dowiadujemy się z odpowiedzi.
Źle ulokowane pieniądze!

Joanna | 2013-02-18
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Ciekawa rozmowa z Dorotą Zawadzką, sprawy naturalne napisane prostym językiem a pokazujące podstawowe błędy popełnianie przez nas - rodziców. Polecam, dobra pozycja na jeden wieczór do poduszki :)

książek: 1911
kayutek | 2011-04-22
Na półkach: Przeczytane, 52/2011
Przeczytana: kwiecień 2011

Rozsadnie, na temat i do rzeczy. Mile rozczarowanie :)

aneczka_wl | 2014-03-24

Kupiłam, przeczytałam, bo jako "świeża" mama nie miałam pojęcia o niczym. Nie wszystkie rady mi się przydały, ale kilka zastosowałam i o dziwo się nie zawiodłam.
Każdy powinien wychować dziecko na swój sposób, ale myślę, że warto przeczytać sobie ten poradnik.

justa_jp | 2014-04-07
Na półkach: PORADNIKI, Przeczytane

To jedna z pozycji, którą dostałam zaraz po tym jak zostałam mamą. Bardzo fajnie napisana, tłumacząca wiele oczywistości, o który myślę że czasem zapominamy. To jest właśnie powód dla którego warto przeczytać tę książkę. POLECAM

Renata | 2011-03-03
Przeczytana: 03 marca 2011

Niech sobie gadają o Superniani co chcą, ale warto przeczytać tę książkę - kobieta pisze rozsądnie, dobitnie rozprawiając się z narodowymi błędami wychowawczymi..

daisy | 2013-02-02

warto przeczytać, choć nie ze wszystkim się zgadzam, bo czy można pozwolić dziecku rzucać buraczkami w domu? wg doroty jak najbardziej

jolajka | 2011-04-27

Wydawało mi się, że superniania nie może mi nic ciekawego powiedzieć, ale rozczarowałam się mile, na prawdę warto przeczytać

letka82 | 2014-02-26
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 01 marca 2014

książka o rzeczach oczywistych a o których często zapominamy. Warto ją przeczytać

Edi | 2011-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Warta przeczytania...dobre rady nigdy nie są złe! Polecam!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Waleria Komarowa
    29. rocznica
    urodzin
    Jestem Księżniczką. Zabiję, jeśli trzeba zabić. Ułaskawię, jeśli przekonasz, że warto.
  • Oksana Zabużko
    54. rocznica
    urodzin
    a to wszystko to kłamstwo, bo tak naprawdę nic nie mija - choćbyś nie wiem jak bardzo starała się zamaskować przeszłość, zawsze będzie ciemnieć od spodu, przez skórę lat, jak siny wylew...
  • Thomas H. Cook
    67. rocznica
    urodzin
    Jej usta pozostały zamknięte, jednak z jakiegoś powodu byłem pewien, że w ciszy słyszę jej głośny krzyk.
  • Grażyna Szapołowska
    61. rocznica
  • Mika Waltari
    106. rocznica
    urodzin
    I nie jest winą kobiety, gdy zwraca się ona ku innemu mężczyźnie, lecz jest to wina mężczyzny ponieważ nie potrafi dać jej tego czego potrzebuje.
  • William Golding
    103. rocznica
    urodzin
    Jak człowiek się kogoś boi, to go nienawidzi, ale nie może przestać o nim myśleć.
  • Tanith Lee
    67. rocznica
    urodzin
    Dobrze ułożona dama nigdy z niczego nie spada.
  • Wil Haygood
    60. rocznica
  • Italo Calvino
    29. rocznica
    śmierci
    ...kimże jest każdy z nas, jeśli nie wypadkową nabytych doświadczeń, informacji, lektur, wyobrażeń? Życie każdego człowieka jest encyklopedią, biblioteką, inwentarzem przedmiotów, zbiorem rozmaitych stylistyk, gdzie wszystko nieustannie może podlegać przemieszaniu i porządkowaniu na wszelkie możliwe... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku