Okładka książki Moje dziecko. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać

Moje dziecko. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać

Autor:
wydawnictwo
Czarna Owca
typ
papier
6,45 (62 ocen i 11 opinii)

Opis książki

„Moje dziecko...” to książka niezwykła. Książka, w której Dorota Zawadzka, najbardziej znana i uznana specjalistka od wychowania najmłodszych, odpowiada na pytania zadawane jej najczęściej przez rodziców, książka bogatsza w treści niż poprzednie książki autorki. Zapis mądrej, długiej rozmowy Doroty Zawadzkiej (występującej m.in. w programach emitowanych na antenie TVN Style) z Ireną Stanisławską. Co mam zrobić? - zachodzi w głowę mama. Moje dziecko... nie chce jeść, wszystkiego się boi, nie słucha mnie.... Każdy rozdział zawiera analizę tego, co można, powinno się, trzeba zrobić, aby ułatwić prawidłowy rozwój swojemu dziecku. Ale nie tylko. Zawadzka mówi też, jak czerpać radość z macierzyństwa, jak przez pierwsze lata życia dziecka pielęgnować i rozwijać nasze z nim relacje. Uczy, jak się z małym człowiekiem dogadać, porozumieć na jego poziomie, w jego świecie.
Książka przepełniona domowym ciepłem, okraszona anegdotami i działająca czasem jak pigułka zdrowego rozsądku. Dajmy naszym dzieciom korzenie, by wiedziały, skąd przyszły, i skrzydła, aby mogły ulecieć bezpiecznie w świat - pisze Dorota Zawadzka.
Obowiązkowa lektura, każdej obecnej i przyszłej mamy!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Emilia | 2013-09-01

Skusiłam się na tą książkę z uwagi na program Pani Doroty.
Zawiodłam się ...
Książka jest nudna i nie porusza tak wielu ważnych tematów jak obiecano.
A nawet jeśli jakiś sie przewinie w rozmowie to nic ciekawego nie dowiadujemy się z odpowiedzi.
Źle ulokowane pieniądze!

Joanna | 2013-02-18
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Ciekawa rozmowa z Dorotą Zawadzką, sprawy naturalne napisane prostym językiem a pokazujące podstawowe błędy popełnianie przez nas - rodziców. Polecam, dobra pozycja na jeden wieczór do poduszki :)

kayutek | 2011-04-22
Na półkach: Przeczytane, 52/2011
Przeczytana: kwiecień 2011

Rozsadnie, na temat i do rzeczy. Mile rozczarowanie :)

aneczka_wl | 2014-03-24

Kupiłam, przeczytałam, bo jako "świeża" mama nie miałam pojęcia o niczym. Nie wszystkie rady mi się przydały, ale kilka zastosowałam i o dziwo się nie zawiodłam.
Każdy powinien wychować dziecko na swój sposób, ale myślę, że warto przeczytać sobie ten poradnik.

justa_jp | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, PORADNIKI

To jedna z pozycji, którą dostałam zaraz po tym jak zostałam mamą. Bardzo fajnie napisana, tłumacząca wiele oczywistości, o który myślę że czasem zapominamy. To jest właśnie powód dla którego warto przeczytać tę książkę. POLECAM

Renata | 2011-03-03
Przeczytana: 03 marca 2011

Niech sobie gadają o Superniani co chcą, ale warto przeczytać tę książkę - kobieta pisze rozsądnie, dobitnie rozprawiając się z narodowymi błędami wychowawczymi..

daisy | 2013-02-02

warto przeczytać, choć nie ze wszystkim się zgadzam, bo czy można pozwolić dziecku rzucać buraczkami w domu? wg doroty jak najbardziej

jolajka | 2011-04-27

Wydawało mi się, że superniania nie może mi nic ciekawego powiedzieć, ale rozczarowałam się mile, na prawdę warto przeczytać

letka82 | 2014-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 marca 2014

książka o rzeczach oczywistych a o których często zapominamy. Warto ją przeczytać

Edi | 2011-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Warta przeczytania...dobre rady nigdy nie są złe! Polecam!

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Ena Lucia Portela
    42. rocznica
    urodzin
    Ćwiczyła na przyszłość, żeby jak najlepiej wykonywać zawód, który wybrała. - Aktorka? - zapytała Yadelis. - Tajna agentka? - zapytałam ja. Nie, nic z tych rzeczy. Aktorki i tajne agentki odtwarzają scenariusze napisane przez innych. Ona chciała tworzyć swoje własne scenariusze, snuć swoje własne kła... pokaż więcej
  • Eleanor Hodgeman Porter
    146. rocznica
    urodzin
    Widzisz, chciałam mieć lalkę i tatuś o nią poprosił, ale kiedy nadesłano zebrane dary, nie było w nich ani jednej lalki, tylko małe, drewniane inwalidzkie kule. I wtedy to się zaczęło.[...] Należy we wszystkim zawsze dojrzeć jakąś dobrą stronę i cieszyć się z niej, obojętnie jaką. I graliśmy w to od... pokaż więcej
  • Tomasz Lew Leśniak
    37. rocznica
  • Brandon Sanderson
    39. rocznica
    urodzin
    Życie ponad śmiercią. Siła ponad słabością. Podróż ponad celem.
  • Jean-Louis Fournier
    76. rocznica
    urodzin
    Nie ma nic trudniejszego, jak zrobić coś, co jest niepodobne do niczego.
  • Paolo Giordano
    32. rocznica
    urodzin
    Już się nauczył, że wyborów dokonuje się w kilka sekund, a ich skutków doświadcza się przez resztę życia.
  • Richard Hammond
    45. rocznica
  • Jean Genet
    104. rocznica
    urodzin
    Ciotki to wielkie immoralistki.
  • Emily Jane Brontë
    166. rocznica
  • Virginia Cleo Andrews
    28. rocznica
    śmierci
    Miłość nie zawsze przychodzi, kiedy się tego chce. Czasami się po prostu przydarza mimo naszej woli".
  • Frans Gunnar Bengtsson
    60. rocznica
    śmierci
    Dać mężczyźnie miecz, to jak dać kobiecie zwierciadło. Nie mają już wtedy oczu dla niczego innego.
  • Ned Vizzini
    1. rocznica
    śmierci
    - Jeśli teraz wyjdziecie, Gilliam pozwoli wam dołączyć do załogi, ahoj! Przeżyjecie wspaniałe morskie przygody!
    - Przygody? - krzyknął Brendan. - Przestrzeliłeś mi ucho, koleś!
    - Wybacz - powiedział Gilliam. - Jeśli to jakieś pocieszenie, w zeszłym roku straciłem pośladek!

Znajdź nas na Facebooku