Moje dziecko. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać

Autor:
wydawnictwo
Czarna Owca
typ
papier
6,42 (64 ocen i 11 opinii)

Opis książki

„Moje dziecko...” to książka niezwykła. Książka, w której Dorota Zawadzka, najbardziej znana i uznana specjalistka od wychowania najmłodszych, odpowiada na pytania zadawane jej najczęściej przez rodziców, książka bogatsza w treści niż poprzednie książki autorki. Zapis mądrej, długiej rozmowy Doroty Zawadzkiej (występującej m.in. w programach emitowanych na antenie TVN Style) z Ireną Stanisławską. Co mam zrobić? - zachodzi w głowę mama. Moje dziecko... nie chce jeść, wszystkiego się boi, nie słucha mnie.... Każdy rozdział zawiera analizę tego, co można, powinno się, trzeba zrobić, aby ułatwić prawidłowy rozwój swojemu dziecku. Ale nie tylko. Zawadzka mówi też, jak czerpać radość z macierzyństwa, jak przez pierwsze lata życia dziecka pielęgnować i rozwijać nasze z nim relacje. Uczy, jak się z małym człowiekiem dogadać, porozumieć na jego poziomie, w jego świecie.
Książka przepełniona domowym ciepłem, okraszona anegdotami i działająca czasem jak pigułka zdrowego rozsądku. Dajmy naszym dzieciom korzenie, by wiedziały, skąd przyszły, i skrzydła, aby mogły ulecieć bezpiecznie w świat - pisze Dorota Zawadzka.
Obowiązkowa lektura, każdej obecnej i przyszłej mamy!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Emilia | 2013-09-01

Skusiłam się na tą książkę z uwagi na program Pani Doroty.
Zawiodłam się ...
Książka jest nudna i nie porusza tak wielu ważnych tematów jak obiecano.
A nawet jeśli jakiś sie przewinie w rozmowie to nic ciekawego nie dowiadujemy się z odpowiedzi.
Źle ulokowane pieniądze!

justa_jp | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, PORADNIKI

To jedna z pozycji, którą dostałam zaraz po tym jak zostałam mamą. Bardzo fajnie napisana, tłumacząca wiele oczywistości, o który myślę że czasem zapominamy. To jest właśnie powód dla którego warto przeczytać tę książkę. POLECAM

Joanna | 2013-02-18
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Ciekawa rozmowa z Dorotą Zawadzką, sprawy naturalne napisane prostym językiem a pokazujące podstawowe błędy popełnianie przez nas - rodziców. Polecam, dobra pozycja na jeden wieczór do poduszki :)

kayutek | 2011-04-22
Na półkach: Przeczytane, 52/2011
Przeczytana: kwiecień 2011

Rozsadnie, na temat i do rzeczy. Mile rozczarowanie :)

aneczka_wl | 2014-03-24

Kupiłam, przeczytałam, bo jako "świeża" mama nie miałam pojęcia o niczym. Nie wszystkie rady mi się przydały, ale kilka zastosowałam i o dziwo się nie zawiodłam.
Każdy powinien wychować dziecko na swój sposób, ale myślę, że warto przeczytać sobie ten poradnik.

Renata | 2011-03-03
Przeczytana: 03 marca 2011

Niech sobie gadają o Superniani co chcą, ale warto przeczytać tę książkę - kobieta pisze rozsądnie, dobitnie rozprawiając się z narodowymi błędami wychowawczymi..

daisy | 2013-02-02

warto przeczytać, choć nie ze wszystkim się zgadzam, bo czy można pozwolić dziecku rzucać buraczkami w domu? wg doroty jak najbardziej

jolajka | 2011-04-27

Wydawało mi się, że superniania nie może mi nic ciekawego powiedzieć, ale rozczarowałam się mile, na prawdę warto przeczytać

letka82 | 2014-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 marca 2014

książka o rzeczach oczywistych a o których często zapominamy. Warto ją przeczytać

Edi | 2011-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Warta przeczytania...dobre rady nigdy nie są złe! Polecam!

Pobierz aplikację mobilną

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica