Moje dziecko. Jak mądrze kochać i dobrze wychowywać

Autor:
wydawnictwo
Czarna Owca
typ
papier
6,42 (65 ocen i 11 opinii)

Opis książki

„Moje dziecko...” to książka niezwykła. Książka, w której Dorota Zawadzka, najbardziej znana i uznana specjalistka od wychowania najmłodszych, odpowiada na pytania zadawane jej najczęściej przez rodziców, książka bogatsza w treści niż poprzednie książki autorki. Zapis mądrej, długiej rozmowy Doroty Zawadzkiej (występującej m.in. w programach emitowanych na antenie TVN Style) z Ireną Stanisławską. Co mam zrobić? - zachodzi w głowę mama. Moje dziecko... nie chce jeść, wszystkiego się boi, nie słucha mnie.... Każdy rozdział zawiera analizę tego, co można, powinno się, trzeba zrobić, aby ułatwić prawidłowy rozwój swojemu dziecku. Ale nie tylko. Zawadzka mówi też, jak czerpać radość z macierzyństwa, jak przez pierwsze lata życia dziecka pielęgnować i rozwijać nasze z nim relacje. Uczy, jak się z małym człowiekiem dogadać, porozumieć na jego poziomie, w jego świecie.
Książka przepełniona domowym ciepłem, okraszona anegdotami i działająca czasem jak pigułka zdrowego rozsądku. Dajmy naszym dzieciom korzenie, by wiedziały, skąd przyszły, i skrzydła, aby mogły ulecieć bezpiecznie w świat - pisze Dorota Zawadzka.
Obowiązkowa lektura, każdej obecnej i przyszłej mamy!

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Emilia | 2013-09-01

Skusiłam się na tą książkę z uwagi na program Pani Doroty.
Zawiodłam się ...
Książka jest nudna i nie porusza tak wielu ważnych tematów jak obiecano.
A nawet jeśli jakiś sie przewinie w rozmowie to nic ciekawego nie dowiadujemy się z odpowiedzi.
Źle ulokowane pieniądze!

justa_jp | 2014-04-07
Na półkach: Przeczytane, PORADNIKI

To jedna z pozycji, którą dostałam zaraz po tym jak zostałam mamą. Bardzo fajnie napisana, tłumacząca wiele oczywistości, o który myślę że czasem zapominamy. To jest właśnie powód dla którego warto przeczytać tę książkę. POLECAM

Joanna | 2013-02-18
Przeczytana: 22 grudnia 2011

Ciekawa rozmowa z Dorotą Zawadzką, sprawy naturalne napisane prostym językiem a pokazujące podstawowe błędy popełnianie przez nas - rodziców. Polecam, dobra pozycja na jeden wieczór do poduszki :)

kayutek | 2011-04-22
Na półkach: Przeczytane, 52/2011
Przeczytana: kwiecień 2011

Rozsadnie, na temat i do rzeczy. Mile rozczarowanie :)

aneczka_wl | 2014-03-24

Kupiłam, przeczytałam, bo jako "świeża" mama nie miałam pojęcia o niczym. Nie wszystkie rady mi się przydały, ale kilka zastosowałam i o dziwo się nie zawiodłam.
Każdy powinien wychować dziecko na swój sposób, ale myślę, że warto przeczytać sobie ten poradnik.

Renata | 2011-03-03
Przeczytana: 03 marca 2011

Niech sobie gadają o Superniani co chcą, ale warto przeczytać tę książkę - kobieta pisze rozsądnie, dobitnie rozprawiając się z narodowymi błędami wychowawczymi..

daisy | 2013-02-02

warto przeczytać, choć nie ze wszystkim się zgadzam, bo czy można pozwolić dziecku rzucać buraczkami w domu? wg doroty jak najbardziej

jolajka | 2011-04-27

Wydawało mi się, że superniania nie może mi nic ciekawego powiedzieć, ale rozczarowałam się mile, na prawdę warto przeczytać

letka82 | 2014-02-26
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 marca 2014

książka o rzeczach oczywistych a o których często zapominamy. Warto ją przeczytać

Edi | 2011-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2011

Warta przeczytania...dobre rady nigdy nie są złe! Polecam!

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Robert Ludlum
    88. rocznica
    urodzin
    Prawda zawsze jest w oczach. I często w głosie, ale trzeba słuchać uważnie.
  • Edward Lee
    58. rocznica
    urodzin
    Nie musisz brać ślubu z drzewem, by zerwać jabłko.
  • Eve Ensler
    62. rocznica
  • Anthea Turner
    55. rocznica
  • Pär Lagerkvist
    124. rocznica
    urodzin
    Wszystko na świecie, wszystko, co się dzieje i czym ludzie się zajmują, ma na swój sposób jakiś sens. Ale samo życie nie ma żadnego sensu i nie może go mieć. Bo wtedy nie mogłoby go być.
  • Raymond Carver
    77. rocznica
    urodzin
    Moje życie płynęło sobie, płynęło, a potem stanęło w miejscu. Nie tyle stanęło w miejscu, ile zatrzymało się z hukiem. Myślałam, jeśli dla niego nic nie jestem warta, to nie jestem nic warta dla siebie ani w ogóle dla nikogo. To było najgorsze z tego, co czułam. Myślałam, że pęknie mi serce. Co mówi... pokaż więcej
  • Edward Bulwer-Lytton
    110. rocznica
  • Claire Castillon
    40. rocznica
    urodzin
    Można mnie zabrać wszędzie, przystosowuję się do temperatur i ludzi, zawsze nadaję na tej samej fali, w tym samym rytmie. Prawdziwy kameleon.
  • Robert Brylewski
    54. rocznica
    urodzin
    Odkryłem uzależnienie ludzkości gorsze niż wszystkie narkotyki, uzależnienie od stawiania kropki na końcu zdania. Zaczynamy zdanie od "ja", a na końcu musimy postawić kropkę, żeby podkreślić, że tam zawiera się nasza niewzruszona racja. Jeśli nie zostawisz sobie furtki z napisem "nie wiem", trafiasz... pokaż więcej
  • Beatrice Sparks
    3. rocznica
    śmierci
    Dobrze, że krwawiące ludzkie serce to tylko metafora, bo inaczej nasza planeta ociekałaby czerwienią.
  • Władysław Łoziński
    102. rocznica
    śmierci
    Co za świat, co za świat! Groźny, dziki, zabójczy. Świat ucisku i przemocy. Świat bez władzy, bez rządu, bez ładu i bez miłosierdzia. Krew tańsza od wina, człowiek tańszy od konia. Świat, w którym łatwo zabić, trudno nie być zabitym. Kogo nie zabił Tatarzyn, tego zabił opryszek, kogo nie zabił oprys... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku