Prawie bajki - Twarde prawo, ale prawo

Wydawnictwo: PragmatIQ sp. z o.o.
9 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
popularnonaukowe
PragmatIQ

Kto odpowiada za wyrządzenie szkody - dziecko czy rodzice? Kiedy nie wystarczy powiedzieć „przepraszam”? Czy „polisa” i „policja” to to samo? Oskar z Emilką są pasjonatami wyścigów rowerowych. Szybkość, to jest to! A jeśli dodamy do tego ewolucje akrobatyczne – emocji jest naprawdę wiele. Gorzej gdy na drodze staje nieoczekiwana przeszkoda. Nieszczęście gotowe. Co gorsza, konsekwencje...

Kto odpowiada za wyrządzenie szkody - dziecko czy rodzice?
Kiedy nie wystarczy powiedzieć „przepraszam”?
Czy „polisa” i „policja” to to samo?

Gorzej gdy na drodze staje nieoczekiwana przeszkoda. Nieszczęście gotowe. Co gorsza, konsekwencje dotykają nie tylko młodych cyklistów, ale także rodziców Emilki, którzy planowali właśnie wspaniałą podróż życia.
Oskar tym razem już wie, że Nieznajomość prawa szkodzi i dlatego poradzi Emilce zwrócić się o pomoc do odpowiedniej osoby…

Prawie bajki to opowieści, które wprowadzają najmłodszych w świat prawa, uczą podstawowych pojęć oraz pokazują, jak wygląda praca prawnika. Książka, która bawi i uczy, jest też doskonałym pretekstem do dyskusji z dziećmi na temat prawa w codziennym życiu.

źródło opisu: PragmatIQ spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, 2017

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

DomowaKsięgarnia | 2017-06-16

Ta, jest historią nieco bardziej obszerna, niż ta wykreowana w pierwszej książeczce. Porusza problem ponoszenia odpowiedzialności za popełnione wykroczenia W tym przypadku jest to nieumyślne uszkodzenie mienia. Czyn popełniony przez dziecko, za który otrzymuje ono mandat.

Co w tym wypadku należy zrobić? Kto ponosi za to odpowiedzialność? I w jaki sposób można zminimalizować konsekwencje tego czynu?

Jakub Skworz stara się uświadomić dzieciom, rodzicom również, że za swoje czyny trzeba ponieść konsekwencje, ale znając prawo można owe konsekwencje złagodzić, bez szkody dla żadnej ze stron.

Mam nadzieję, że na rynku pojawią się kolejne tomy z tego cyklu, po to, by nasze dzieci lepiej znały prawo. Dzięki temu wyrosną na świadomych swoich praw, obowiązków i możliwości, obywateli.

więcej na: domowaksiegarnia.blogspot.com

PragmatIQ | 2017-09-22