Zioła Praktyczny Poradnik O Ziołach I Ziołolecznictwie

Wydawnictwo: KE Liber
poradniki

zioła praktyczny poradnik o ziołach i ziołolecznictwie autora Mateusza Senderskiego to książka dla osób , które interesują się ziołami , zielarstwem i zdrowiem. zawarte w niej informacje można wykorzystać dla ochrony zdrowia własnego i swoich najbliższych. Adresowana jest także do osób , które chcą uzyskać podstawowe i niezbędne informacje na temat przetwórstwa surowców zielarskich : producentów ziół , a także początkujących producentów przetworów zielarskich. Autor wyjaśnia , dlaczego zioła są takie ważne dla człowieka , jaka siła w nich się znajduje , w leczeniu jakich dolegliwości i schorzeń mogą być przydatne.Dzieło to zawiera 252 monografie roślin zielarskich z dokładnym i szczegółowym ich opisaniem. Dowiemy się , jaka część rośliny jest surowcem leczniczym , jak ten surowiec pozyskać i kiedy , jakie zawiera on podstawowe substancje czynne , jak te substancje działają , jak je stosować , jakie są najpopularniejsze leki i mieszanki ziołowe , w leczeniu których schorzeń je stosować. Autor mgr inż. Mateusz Senderski , był długoletnim pracownikiem przedsiębiorstwa ‘ Herbapol następnie współpracował z firmą zagraniczną Inter Fragrances, od 1984 roku kieruje zorganizowanymi przez siebie zakładami przetwórstwa zielarskiego. Jego książka zawiera wiadomości oparte na doświadczeniach własnych , z uwzględnieniem literatury specjalistycznej .

Bonifacius | 2012-05-17
Na półkach: Teraz czytam, Posiadam

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Najczęściej wertowana przeze mnie książka. Skarbnica wiedzy o roślinach, które nas otaczają, a które zawierają w sobie źródło życia i zdrowia. Ot taka zwykła marchewka a ile zastosowań.... Naprawdę warto mieć ją w swojej biblioteczce.

Brylant | 2015-04-24
Przeczytana: 24 kwietnia 2015