Stylowe Akwarium

Wydawnictwo: Bellona
akwarystyka
poradniki

Doskonale utrzymane i pomysłowo zaprojektowane akwarium jest powodem do dumy. W książce przedstawiono praktyczne i zarazem nowatorskie projekty wydobywające naturalne piękno akwarium. Na wstępie zamieszczono wskazówki dotyczące stworzenia optymalnych warunków środowiskowych dla rybek oraz innych organizmów wodnych, poprzez właściwe zastosowanie urządzeń grzewczych, świetlnych, filtracyjnych oraz regulujących przepływ powietrza. Opisano ponadto różne rośliny pełniące zarówno funkcję ozdobną, jak i zapewniające rybkom schronienie. Zasadniczą część książki stanowią szczegółowe opisy objaśniające sposób projektowania przeszło trzydziestu przeróżnych akwariów. Przy każdym projekcie opisano obsadę akwarium, tzn. rybki oraz organizmy wodne, dekoracje, czyli rośliny oraz rozmaite przedmioty służące do aranżacji przestrzeni w określonym stylu, a ponadto dołączono przejrzysty szkic makiety akwarium.

Haltolion | 2013-06-10
davinczi | 2010-10-27