Król i prostak

Tłumaczenie: Michał Jakuszewski
Cykl: Człowiek ze Słowem (tom 4)
Wydawnictwo: Mag
Emperor and Clown

Czwarty tom słynnej tetralogii Człowiek ze słowem. Inos poślubiła przeklętego Sułtana Azaka, który na cel niebezpiecznej podróży poślubnej wyznaczył stolicę imperium, Piastę. Tam zamierzał zrekompensować sobie wszelkie straty i uwolnić się od klątwy. Przegrany i załamany Rap, oczekujący wypełnienia się przepowiedni, wyrusza do Piasty, aby zetrzeć się z podstępnym Azakiem.

Bystry | 2013-02-23

Czytadło. Dave Duncan ma parę naprawdę niezłych książek lecz tą serię przeczytałem chyba tylko ze względu na klimat i świat który został stworzony.

Nie będę opisywał o czym jest ta książka bo na pewno jest dużo takich recenzji. Mnie jako czytelnika bardziej interesuje parę kwestii takich jak:

Czy książka ma ciekawą fabułę - tutaj 6/10 - Parę ciekawych pomysłów, parę sytuacji całkowicie do przewidzenia, ogólnie przeciętna fabuła.

Czy książka ma ciekawy klimat/budowę świata (czasem klimat książki czyli budowa świata i otoczka z nim związana nie pozwalają mi się oderwać od książki mimo, że książka ma dłużyzny czy nie do końca spójną fabułę) - tutaj 7/10 - klimat tej książki trochę słabszy niż książek poprzednich.
Czy książkę się dobrze czyta (czy ma dłużyzny przez które trzeba przebrnąć - tutaj 6/10 - sporo dłużyzn.

Ogółem 6/10.

sadi | 2010-09-27
Przeczytana: 2006 rok

Fantastyka w nietypowym, jednak udanym wydaniu.

kon315 | 2016-09-18
osito1963 | 2016-08-24