Morfołaki. Nowy Testament

Wydawnictwo: Timof Comics
Morfołaki
komiksy
kendo777

Czwarty tom serii. Pierwszy i drugi zostały opublikowane przez katowickie wydawnictwo Imago w zeszytowej wersji. A trzeci zeszyt nigdy nie ukazał się osobno. Od razu został wydany w integralu (nakład tylko 200 egzemplarzy), który zebrał pierwszy i drugi tom Morfołaków, wspomniany trzeci oraz bestiariusz Morfołaków i niezrealizowane (aż do 2017 r.) scenariusze. Wydawcą był Timof i cisi wspólnicy. Obecnie wydawnictwo zmieniło nazwę na Timof Comics i to ono odpowiada za wydanie czwartej części.

Opis wydawcy:

Uwaga! To nie są przedruki starych komiksów, tylko całkowicie nowy materiał narysowany w 2017 roku do niezrealizowanych dotąd scenariuszy Nikodema Skrodzkiego, które napisał na przełomie wieków. Po siedemnastu latach wracamy do krainy Morfołaków, by być świadkami jedenastu spisanych historii i ostatecznie zakończyć cykl rozstrzygnięciem filozoficznego problemu, który trawił umysły morfołackich mędrców od samego początku serii.

"Skutnik i Skrodzki nie tylko budują niecodzienny świat. Nie boją się też nasycić komiksu filozofią. Nie próbuj zrozumieć Łbubula – tak brzmi Dziewiąte Przykazanie dekalogu obowiązującego w świecie Morfołaków. Nie staraj się także ogarnąć tego świata rozumem – to już wniosek z obserwacji tej rzeczywistości".
Dominika Węcławek, Życie Warszawy

źródło opisu: timof.pl