Mageot

Wydawnictwo: Mag

W zaginionej na krańcu świata krainie od wieków trwa legenda o Magenotach, ludziach uważanych powszechnie za magów, w istocie zaś będących więźniami tajemniczej mocy, wyzwalającej nieodparte pragnienie władzy i nieśmiertelności. W chwilach zagrożenia owa uśpiona siła manifestuje się, uruchamiając mechanizmy niecodziennych zdarzeń, targających małym światem Wermontu.

Książki Czytamy | 2017-07-18
Przeczytana: 18 lipca 2017

Książka która z opisu rozpalała nadzieję na coś nowego i oryginalnego. Niestety jest ona bardzo przeciętna nawet mimo kilku ciekawych etapów oraz interesujących elementów. Jednak zanim dotrzemy do rzeczy ciekawych nasza cierpliwość jest wystawiana na trudną próbę. Przez co w kilku momentach miałem ochotę zamknąć książkę i zabrać się za kolejną. A to przy niewielkiej objętości książeczki (mniej niż 300 stron), jest nie lada sztuką. Bardzo przykro mi to pisać, ale ta poycja to zmarnowany potencjał. Dodatkowo gdy zbliżaliśmy się do końca to coraz częściej miałem myśli w stylu WTF, a samo zakończenie było cholernie (przepraszam za słowo) niesatysfakcjonujące.

Asia | 2015-11-10
Przeczytana: 2014 rok

Książka dobra. Nie rzuca na kolana, ale jest ciekawa i wciąga. Może nie od razu, ale czyta się ją dość przyjemnie. Historia o zbroi, która może zawładnąć człowiekiem... Dość ciekawy pomysł, zwłaszcza, że noszenie zbroi daje konkretne korzyści... Ale nie ma nic za darmo, więc zbroja "troszeczkę" ingeruje w człowieka. Fajnie pokazane to, jak coś może wpłynąć na człowieka i przez to go zmieniać. To jak człowiek dąży do "władzy", chce coś posiadać, bo chce i już. Do tego dość ciekawa otoczka tła, świata, wydarzeń. Książka nie zapada na długo w pamięć, jednak jest fajną rozrywką.

Katrina | 2016-05-01
Przeczytana: 15 marca 2016

Wielcy magowie, czy więźniowie swojej mocy? Takie pytanie stawia przed nami Kochański w swojej powieści opowiadającej o tytułowych maegotach - przenoszących magię, potężnych i budzących strach osobach. Kim jednak są? Czego pragną i do czego zmierzają? I czy ludzka ręka jest w stanie ich pokonać? A może trzeba do tego czegoś więcej...?
Już na wstępie muszę się Wam przyznać, że z ledwością przebrnęłam przez tą książkę. Już okładka i drobniutki druczek wewnątrz odstrasza, a to, co można znaleźć wewnątrz wcale nie zmieniło moich pierwszych odczuć związanych z tą powieścią. Ale dlaczego? Za chwilę wyjaśnię.
Kochański wykreował stworzenia... czy raczej ludzi o dość ciekawej mocy. Nie są magami, nie władają nad magią, ale przenoszą ją, nie wiedząc, kiedy i jak zadziała. To główny motyw całej historii, który ciągnie się przez wszystkie strony. Niestety, choć moim zdaniem to świetny pomysł na ciekawą, wartką fabułę, z samą treścią powieści jest zdecydowanie gorzej.
Kartki książki zawierają...

Mateusz Turski | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Książka, która potrafi odrzucić ze względu na początek, ale dalej jest ciekawiej.

aniulek | 2017-01-30
Przeczytana: 30 stycznia 2017