Mageot

Wydawnictwo: Mag

W zaginionej na krańcu świata krainie od wieków trwa legenda o Magenotach, ludziach uważanych powszechnie za magów, w istocie zaś będących więźniami tajemniczej mocy, wyzwalającej nieodparte pragnienie władzy i nieśmiertelności. W chwilach zagrożenia owa uśpiona siła manifestuje się, uruchamiając mechanizmy niecodziennych zdarzeń, targających małym światem Wermontu.

Asia | 2015-11-10
Przeczytana: 2014 rok

Książka dobra. Nie rzuca na kolana, ale jest ciekawa i wciąga. Może nie od razu, ale czyta się ją dość przyjemnie. Historia o zbroi, która może zawładnąć człowiekiem... Dość ciekawy pomysł, zwłaszcza, że noszenie zbroi daje konkretne korzyści... Ale nie ma nic za darmo, więc zbroja "troszeczkę" ingeruje w człowieka. Fajnie pokazane to, jak coś może wpłynąć na człowieka i przez to go zmieniać. To jak człowiek dąży do "władzy", chce coś posiadać, bo chce i już. Do tego dość ciekawa otoczka tła, świata, wydarzeń. Książka nie zapada na długo w pamięć, jednak jest fajną rozrywką.

Katrina | 2016-05-01
Przeczytana: 15 marca 2016

Wielcy magowie, czy więźniowie swojej mocy? Takie pytanie stawia przed nami Kochański w swojej powieści opowiadającej o tytułowych maegotach - przenoszących magię, potężnych i budzących strach osobach. Kim jednak są? Czego pragną i do czego zmierzają? I czy ludzka ręka jest w stanie ich pokonać? A może trzeba do tego czegoś więcej...?
Już na wstępie muszę się Wam przyznać, że z ledwością przebrnęłam przez tą książkę. Już okładka i drobniutki druczek wewnątrz odstrasza, a to, co można znaleźć wewnątrz wcale nie zmieniło moich pierwszych odczuć związanych z tą powieścią. Ale dlaczego? Za chwilę wyjaśnię.
Kochański wykreował stworzenia... czy raczej ludzi o dość ciekawej mocy. Nie są magami, nie władają nad magią, ale przenoszą ją, nie wiedząc, kiedy i jak zadziała. To główny motyw całej historii, który ciągnie się przez wszystkie strony. Niestety, choć moim zdaniem to świetny pomysł na ciekawą, wartką fabułę, z samą treścią powieści jest zdecydowanie gorzej.
Kartki książki zawierają...

Mateusz Turski | 2015-03-16
Przeczytana: 16 marca 2015

Książka, która potrafi odrzucić ze względu na początek, ale dalej jest ciekawiej.

Paulina | 2016-11-15
Przeczytana: 20 listopada 2016