W pułapce doskonałości

poradniki

Nie da się być jednocześnie kobietą na szczycie kariery zawodowej, perfekcyjną panią domu, supermamą i do tego jeszcze rewelacyjnie wyglądać! Chęć bycia perfekcyjnym zawsze i wszędzie kończy się zwykle ogromnym stresem i niezadowoleniem. Książka uczy, jak zredukować swój perfekcjonizm do rozsądnych rozmiarów, by cieszyć się życiem, zamiast się frustrować.

Danuta Duszeńczuk | 2015-02-11
Przeczytana: 09 stycznia 2015

Autorka przekonuje, że lepiej być szczęśliwą ignorantką niż zestresowaną perfekcjonistką. I trudno odmówić jej racji, bo perfekcjonizm wyniszcza człowieka na każdej życiowej płaszczyźnie - czy to w domu (czy naprawdę wszystko musi być na połysk, a kurz ścierany codziennie wieczorem przed pójściem spać?) czy też w pracy (naprawdę nic się nie stanie, jeśli wyjdziesz z pracy o normalnej porze, bez nabijania nadgodzin). Napisane w żartobliwy sposób, momentami pewne sytuacje są przerysowane - ale dzięki temu trafiają w sedno.

evax | 2012-09-30
Przeczytana: 2011 rok

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

,,Kobieta pracująca, supermama, perfekcyjna pani domu...
Godzisz pracę zawodową z prowadzeniem domu, pragniesz być supermamą, osiągać sukcesy w pracy, a przy tym świetnie wyglądać? Pamiętaj jednak, że chęć bycia perfekcjonistą kończy się zwykle potężnym stresem i niezadowoleniem z życia. Ta książka pomoże Ci zachować zdrowy rozsądek.
Twoje życie nie musi wyglądać jak w reklamach. Obiad nie musi być trzydaniowy, a mieszkanie zawsze na błysk. Autorki za pomocą prostych testów osobowości pomogą Ci ustalić hierarchię wartości wynikającą z Twoich prawdziwych marzeń i celów. Wyeliminujesz zajęcia pochłaniające dużo energii. Zapomnisz o nieustannym zmęczeniu i znajdziesz wreszcie czas, by obejrzeć film czy odnowić kontakty ze znajomymi.,,

Źródło : http://www.empik.com/w-pulapce-doskonalosci-becker-irene,prod860510,ksiazka-p

Emilia Woszczyk | 2013-04-17
Patrycja | 2013-03-05