Umrzeć po raz drugi

Cykl: Rizzoli/Isles (tom 11) | Seria: Anatomia zbrodni
Wydawnictwo: Albatros
Die Again
Zombek

Leon Gott, myśliwy, powieszony i oprawiony jak zwierzę wśród wypchanych trofeów zdobiących ściany domu... Jane Rizzoli i Maura Isles przypuszczają, że tak oryginalne zabójstwo będzie odosobnionym przypadkiem. Ale kolejne tropy śledztwa prowadzą do innych zbrodni w USA, a także do Afryki, gdzie przed sześcioma laty wymordowano grupę turystów na safari. Teraz morderca zamierza zapolować w...

Teraz morderca zamierza zapolować w Bostonie. Maura i Jane muszą wywabić go z cienia i schwytać. Nawet jeśli oznacza to zarzucenie przynęty, której nie oprze się żaden drapieżnik: ofiary, której kiedyś udało się uciec.

źródło opisu: opis wydawcy

źródło okładki: skan wykonany dla LubimyCzytać.pl

Paco | 2017-11-05
Na półkach: Przeczytane, Tess GERRITSEN
Przeczytana: 05 listopada 2017

,,I kudłate i łaciate, pręgowane i skrzydlate. Te co skaczą i fruwają, na nasz program zapraszają.,,
A jak obrócisz się tyłem, zjadają.
Obnażają zęby, obnażają lęk. Rozgryzają kości, rozgryzają Cię.
Jak smakuje strach ? Ano ma krwi metaliczny zapach. Na plecach chłód jak zmora siedzi i łapiesz się na tym, że nie oddychasz.
No proszę, proszę. Charakterne kobitki. Tess i jej super womenki, wyssały uwagę z otoczenia. A nie tak dawno na straconej je miałem pozycji. I kompresy chłodzące nie wchodziły w rachubę. Ależ twardy to gatunek żeński, z naczelnych kręgu. Żerują głównie w policyjnych komendach, ale i w terenie zdobyczą nie pogardzą. Polują tylko na zwierza grubego, przez zwierzchników uznanego za wydumanego. Prywatnie ich partnerom wystarczy, że ich trochę poiskają. I się z nimi nie ciaćkają :) Literacka ewolucja autorki przepoczwarza się w zadziwiająco szybkim tempie. Raz na Jej ustach czai się uśmiech bazyliszka i juchy żądza. Innym razem zadurzenie w plebanie przystojnym zda...

denudatio_pulpae | 2015-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2015

"Zwierzęta, na które polują mięsożercy, takie jak zebry czy antylopy, mają oczy po bokach głowy, a drapieżnik ma je umieszczone z przodu. Zawsze pokazuj kotu twarz. Niech zobaczy, gdzie masz oczy, a będzie wiedział, że też jesteś drapieżcą. Zastanowi się dwa razy, zanim zaatakuje."

Niestety na moje dwa tygrysy to nie działa, próbowałam się już nie raz mierzyć z nimi wzrokiem, a one dalej na mnie beztrosko polują, oczywiście tylko w czasie, w którym nie są zajęte spaniem. Małe futrzaste bestie :)

Tym razem w swojej opowieści Tess umieściła zarówno te małe kociaki, jak i wielkie kociska. To musiało przypaść mi do gustu.
Miło było przenieść się z Bostonu do Afryki, poczuć trochę tamten klimat i przybliżyć się do wielkich kotów. Aż chciałoby się samemu tam pojechać. Intryga typowo w stylu Gerritsen, fani na pewno nie będą zawiedzeni. Przynajmniej ja nie jestem, chociaż z thrillera medycznego nie zostało już nic. Tym razem powstał raczej thriller przygodowy. Autorka trochę...

Roman Dłużniewski | 2018-10-20
Przeczytana: 20 października 2018

Tess nie zawodzi!! Kolejny tom przygód pary bohaterek i kolejna ogromna porcja satysfakcji. Jak zawsze bardzo umiejętnie budowany klimat plus dwupłaszczyznowa narracja czynią z powieści naprawdę świetną rozrywkę. Nie sztuka napisać thriller, ale na pewno sztuką jest to, co tworzy w swoich książkach pani Gerritsen. Zarówno akcja w Botswanie jak i w Bostonie wciągają bez reszty. Choć przynajmniej części rozwiązania można się było domyśleć, to finałowe sceny zatykają dech w piersiach.
A już sceny z polowaniem na kota w domu zbrodni jak i relacje 'czworonożny pan i jego służąca' potrafiły autentycznie rozbawić.

Polecam zdecydowanie!!!

Alicja | 2015-12-20
Przeczytana: 20 grudnia 2015

"Każdy człowiek ma jakieś sekrety" (str 105)
Dobra, mocna, trzymająca w napięciu, nieodgadniona do końca książka.
Akcja biegnie dwupoziomowo. Botswana z zapachem strachu,świeżego mięsa, śmierci, prymitywnymi warunkami bytowymi,rojami insektów,czającymi się wokół drapieżnikami, pięknymi widokami i tragediami. Boston sześć lat później z dochodzeniami w sprawie zabójstw popełnionych w różnych stanach, które łączy symbolika.
Poznajemy zwyczaje i nawyki zwierząt z rodziny kotowatych od tych małych do tych dużych.Wyznawców pradawnego kultu identyfikującego się z panterami.Jak ludzie w obliczu zagrożenia zmieniają swoje priorytety i sposób myślenia,tracą do siebie zaufanie, a siła przetrwania potrafi zwyciężyć.Tragiczne wydarzenia w życiu młodych ludzi, konsekwencją których jest głęboka trauma, towarzysząca w codziennym życiu i sposoby uwalniania się od niej.Ile potrzeba siły , odwagi i samozaparcia, żeby stawić czoło swoim oprawcom i z roli ofiary przejść do roli myśliwego.
Jak...

Stokrotka | 2018-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2018

Jedenaste spotkanie z Tess Gerritsen za mną. Lektura dostarczyła mi naprawdę wielu wrażeń. Najbardziej podobały mi się fragmenty z safari w Botswanie, opisy afrykańskiej przyrody i walka bohaterów o przetrwanie. Sprawa kryminalna jest makabryczna, skomplikowana i dosyć nietypowa. Autorka nie trzyma się utartych schematów, szuka nowych pomysłów i nietuzinkowych miejsc, w których mogłaby osadzić akcję. Cieszę się, że w tej części na trochę dłużej pojawił się agent Gabriel Dean, bo to ciekawy bohater. W ostatnich tomach przewijał się przez niektóre rozdziały, ale występował głównie jako mąż i ojciec. W tej części współpracuje z Jane. Maura też ma swoje pięć minut i … intuicję, której do tej pory bała się zaufać. A jej sceny z dużymi i małymi kotami są na przemian zabawne lub niepokojące.
„Umrzeć po raz drugi” to świetny thriller, jeden z lepszych w serii Rizzoli/Isles.

Aneta Wiola | 2017-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2017

PRZYGODA W BOTSWANIE
Sześć lat temu grupa turystów wybrała się do Afryki na wycieczkę, gdzie pod ochroną dwójki doświadczonych ludzi będą mogli uczestniczyć w naturalnym, dzikim środowisku. Zdani na łaskę swoich przewodników naiwni turyści wierzą, że są bezpieczni. Wkrótce dochodzi do tragedii, ginie jeden z opiekunów grupy. To co początkowo podejrzewano jako wypadek po kolejnym śmiertelnym incydencie już nie jest tak postrzegane. Dochodzi do paniki, grupa przestaje sobie ufać, by w końcu wykazać kozła ofiarnego... nikt nie zdaje sobie sprawy ze śmiertelnej walki jaka przyjdzie im dopiero rozegrać.

POLOWANIE NA ZABÓJCĘ
Jane Rizzoli zostaje wezwana na miejsce zbrodni. Ofiarą jest mężczyzna słynący z polowań i z zawodu taksydermista. Tropy prowadzą do pantery śnieżnej, która została uśpiona w zoo i umieszczona w domu ofiary, by ten mógł ściągnąć z niej drogocenną skórę. Wkrótce dochodzi do śmiertelnego wypadku, w którym ginie pracownica zoo. Czy jest to robota szalonego obrońcy...

Simran | 2015-03-21
Przeczytana: 21 marca 2015

Umrzyj raz jeszcze” to kolejny bardzo dobry thriller, nieco inny od pozostałych z serii o detektyw Rizzoli i dr Isles. Ta część wyróżnia się przede wszystkim tym, że akcja rozgrywa się w dwóch rożnych częściach świata : w Bostonie i w Botswanie. Mamy tutaj ekscytującą historię, a tak właściwie to dwie historie : jedną, rozgrywającą się sześć lat wcześniej w Afryce i drugą osadzoną w Ameryce. Historie te zwinnie się przeplatają by w końcu złączyć się w jedna całość. Obie są równie ciekawe choć ta z Afryki wydała mi się bardziej frapująca, a do tego jest opowiedziana w narracji pierwszoosobowej.
Książkę czyta się szybko i przyjemnie, wciąga od pierwszej strony i trzyma w napięciu aż do ostatnich kart powieści.
Żaden fan twórczości Pani Gerritsen nie będzie zawiedziony. Polecam.

Jesteśmy w plenerze..., gdzie się nie obejrzymy, całe mnóstwo naturalnej przestrzeni. Nie zwracamy uwagi na gorąco, na pot ściekający po plecach, spływający po twarzy..., chłoniemy widoki, wsłuchując się w dźwięki Sawanny. Co jakiś czas na naszym horyzoncie pojawia jakieś zwierze, ocean gatunkowych rozmaitości...
Mniej więcej dokładnie to przeżywali bohaterowie tej powieści Tess Gerritsen...
Postarajmy się wniknąć w ich emocje, by przeżyć coś podobnego. Najlepiej będzie, jak postawimy siebie na ich miejscu. Może nie dla wszystkich myśl o Afryce ociera się o fascynację, ale ktoś taki na pewno się znajdzie...
A więc jesteśmy już na takiej wycieczce, czekaliśmy na nią od dawna. Zabraliśmy aparaty, rzeczy niezbędne do przetrwania w takich warunkach naturalnych, mamy określoną trasę, dobrego przewodnika i wydaje nam się, że wszystko dzieje się tak jak powinno..., że wszystkie piękne obrazki pochowamy w cyfrówki, a potem grzecznie wrócimy do domu, by móc pochwalić się wszystkim znajomym,...

Pola | 2016-07-08
Przeczytana: lipiec 2016

Jane Rizzoli i Maura Isles powracają w kolejnym tomie „Umrzeć po raz drugi”.
Zdążyłam się stęsknić za bohaterami tego cyklu, bowiem autorka kazała czekać ponad rok na to spotkanie.
Akcja powieści przebiega dwutorowo. Prócz śledztwa jakie prowadzą Rizolli i Isles, akcja rozgrywa się również w Bostwanie, gdzie siedmioro turystów w bierze udział w safari w afrykańskim buszu.
Oczywiście oba wątki w późniejszym czasie łączą się ze sobą, jednak nie za szybko dowiadujemy się co takiego wydarzyło się w Bostwanie i jaki związek ma to z zabójstwem Leona Gotta – zapalonym myśliwym i taksydermistą.
W książce powracają również wątki z poprzednich cyklów i bardzo dobrze, ponieważ mogłam sobie co nieco przypomnieć.
Tess Gerritsen jak zwykle dała radę i napisała kolejną książkę po mistrzowsku. Są tu okrutne morderstwa, zagadki, tajemnice, oraz trochę prywatnych kłopotów głównych bohaterek.
Do końca nie wiadomo kto jest mordercą, tak więc i tym razem autorce udało się wywieźć w pole...

gwiazdka | 2018-10-27
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 27 października 2018

„Umrzeć po raz drugi” czyta się bardzo lekko, książka napisana z polotem. Jak zawsze interesujące śledztwo, prowadzone przez znane bohaterki. Dwa wątki, początkowo zupełnie różne, łączą się w jeden, a rozwiązanie zaskakuje swoją nieprzewidywalnością, jednocześnie jest spójne i wiarygodnie wyjaśnione. Brakuje może trochę psychologicznej sylwetki mordercy, ale to jedyna wada. Gerritsen jak zawsze na wysokim poziomie.