100 przełęczy alpejskich na motocyklu.

Wydawnictwo: Far Away
motocykl, Europa, podróż, przełęcz

100 przełęczy alpejskich na motocyklu to pierwszy w Polsce przewodnik motocyklowy po alpejskich trasach. Jest on polskim wydaniem znanej, cieszącej się w Niemczech niemalże kultową sławą książki pt. 100 Alpenpässe mit dem Motorrad. Autorem jest motocyklowy podróżnik, dziennikarz i fotograf Heinz E.Studt. Przewodnik prowadzi nas poprzez przełęcze Niemiec, Austrii, Włoch i Szwajcarii oraz Francji. Wśród opisanych tras znaleźć można szlaki o różnym stopniu trudności – od łatwych po bardzo trudne. Opis każdej przełęczy zawiera m.in. informacje dotyczące: warunków drogowych (stan drogi i nawierzchni, natężenie ruchu, występowanie zanieczyszczeń np. żwiru, miejsca przeprowadzania kontroli radarowych), liczby zakrętów (oraz ich stopnia trudności), obowiązujących opłat drogowych i blokad sezonowych, możliwości połączeń z innymi przełęczami, profilu wysokości (liczba metrów w górę i w dół, średni i najwyższy stopień nachylenia oraz spadku). Trasy zostały wyselekcjonowane specjalnie z myślą o motocyklistach. Zebrano najpiękniejsze drogi widokowe, legendarne przełęcze o sięgającej setki lat wstecz historii, odcinki prowadzące na wysokość 2800 metrów n.p.m. lub wokół terenów lodowców. Dodatkowo w każdym rozdziale opisano atrakcje turystyczno – krajobrazowe, a całość uzupełniają szczegółowe mapy każdej przełęczy oraz zdjęcia z podróży. Oprócz charakterystyki stu przełęczy, książka ta oferuje: 2 mapy poglądowe Alp Wschodnich i Zachodnich (na wewnętrznej stronie okładki), 6 tras całodniowych wycieczek po popularnych motocyklowych regionach: Karyntii, Vorarlbergu, Wysokich Taurów, Dolomitów, Alp szwajcarskich i francuskich, 2 tabele z przeglądem przełęczy, wstęp z informacjami na temat historii, geografii, klimatu, przyrody oraz tradycji Alp, i możliwość odkrycia wielu cudownych zakątków… Dla czytelników na stronie Wydawnictwa FAR AWAY dostępne są trasy GPS (dla każdej przełęczy i wycieczki).

źródło opisu: strona wydawcy

źródło okładki: strona wydawcy