Krew Chrystusa - codzienne rozważania na lipiec

Wydawnictwo: POMOC Wydawnictwo Misjonarzy Krwi Chrystusa
Il sangue di Cristo. Mese di luglio
religia
Suerte

Lipiec to miesiąc, który chrześcijańska pobożność tradycyjnie poświęca tajemnicy przelań Krwi Chrystusa. Wybrana w tej książce metoda, na wzór „liturgii słowa”, odzwierciedla powszechne nastawienie przyjęte przez Kościół w naszych czasach. Każde wydarzenie zbawcze musi być przeżywane w całości. Może to spowodować pewne zawahanie się w akcentowaniu okresu całkowicie poświęconego rozważaniu...

Każde wydarzenie zbawcze musi być przeżywane w całości. Może to spowodować pewne zawahanie się w akcentowaniu okresu całkowicie poświęconego rozważaniu jakiejś tajemnicy. Nie chcemy jednak w tych rozważaniach wskazywać na pewien czas, który ma pomóc wiernym w ukierunkowaniu na te tajemnice naszego zbawienia.
Lipiec może zatem w sposób bardzo dobry stać się właśnie takim czasem, który chrześcijańska pobożność tradycyjnie poświęca tajemnicy przelań Krwi Chrystusa. Wybrana tutaj metoda, na wzór liturgii słowa, odzwierciedla powszechne nastawienie przyjęte przez Kościół w naszych czasach. Wszystko to zostało ubogacone rozważaniami Ojców Kościoła i świątobliwych pisarzy, co zawsze stanowiło skarb, z którego można było czerpać przez wieki.

źródło opisu: www.wydawnictwopomoc.pl

źródło okładki: www.wydawnictwopomoc.pl