Leksykon zabytków architektury Małopolski

Seria: Leksykon zabytków architektury
Małopolska, architektura, zabytki
sztuka
gorofil

Autorzy, historycy sztuki, przedstawiają w układzie alfabetycznym zabytki architektury poszczególnych regionów. W 1500 hasłach opisują m.in. budowle sakralne, świeckie budowle publiczne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, obiekty architektury przemysłowej, mosty, bramy itd. - często zapomniane, bo leżące poza głównymi szlakami turystycznymi. Całość zilustrowana została około 460 planami ukazującymi kolejne etapy powstania poszczególnych założeń oraz 500 archiwalnymi i współczesnymi fotografiami.

źródło opisu: http://www.arkady.info/leksykon-zabytkow-architektury-malopolski.html

źródło okładki: http://www.arkady.info/leksykon-zabytkow-architektury-malopolski.html

gorofil | 2017-06-11
Przeczytana: 2013 rok