Leksykon zabytków architektury Górnego Śląska

Seria: Leksykon zabytków architektury
Wydawnictwo: Arkady
sztuka
gorofil

Autor, historyk sztuki i konserwator zabytków, przedstawia w układzie alfabetycznym zabytki architektury z województw opolskiego i śląskiego. W ponad 1760 hasłach opisane zostały budowle sakralne, świeckie budowle publiczne, pałace i dwory, domy mieszkalne i zabudowania gospodarcze, obiekty architektury przemysłowej, mosty, bramy itd. Wybór szczególnie cennych i ciekawych budowali obejmuje także te często zapomniane, położone w małych miejscowościach, poza głównymi szlakami turystycznymi. Cennym uzupełnieniem są rzuty obiektów z chronologicznym przedstawieniem etapów ich powstawania, barwne ilustracje i mapy.

źródło opisu: http://www.arkady.eu/

źródło okładki: http://www.arkady.eu/