Dobre i złe sekrety

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla Dzieci, Bezpieczne Dziecko". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne

W niezrozumiałych, niejasnych sytuacjach dzieci milczą. Boją się lub nie znajdują słów, by poprosić o pomoc. Niekiedy dochowywanie tajemnicy może być niebezpieczne. Mówić czy nie? O czym absolutnie nie wolno mówić, o czym wolno, a o czym wręcz należy? Jakie sekrety są niebezpieczne? Kiedy jest się skarżypytą? A kiedy mądrym, rozsądnym dzieckiem? Książka zaopatrzona w Uwagi dla rodziców .

źródło opisu: Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne, 2008

źródło okładki: http://www.gwp.pl/4175,dobre-i-zle-sekrety.html

korcia | 2014-11-08
Przeczytana: 04 listopada 2014

"Dobre i złe sekrety" uczą dzieci odróżniać sekrety, które należy zachować dla siebie, od tych, o których bezwzględnie należy powiedzieć dorosłym. Pokazują, jakie konsekwencje wiążą się z dobrymi i złymi tajemnicami, jak maluch może sobie poradzić ze złymi sekretami i komu może o nich powiedzieć. W książce przeczytamy też o tym, kim jest skarżypyta i czy zawsze kiedy dziecko zdradza starszym tajemnice, to jest faktycznie skarżypytą. Ważnym tematem są również sekrety związane z internetem, w którym to zdarza się, iż niewinne dzieciaki stają się łatwym celem złych dorosłych. Jak można tego uniknąć?

Poradnik "Dobre i złe sekrety" należy czytać razem z dziećmi. Wyjaśni on maluchom wiele zagadnień związanych z podjętą tematyką i stanie się świetnym pretekstem do dalszej dyskusji maluchów z rodzicami. Jednak ta książeczka to nie tylko cenne wskazówki dla maluchów. W poradniku znalazło się również miejsce na ćwiczenia sprawdzające i część skierowaną do rodziców, wychowawców i...

Książka, która zastępuje rodziców w mówieniu "Nie rozmawiaj z obcymi".
Niemniej jednak całkiem przydatna.

Monika | 2015-04-30
Przeczytana: kwiecień 2015