Mity na temat małżeństwa. O powszechnych przekonaniach, które niszczą związek

poradniki

Jeśli czujesz żal do partnera, masz poczucie winy, jesteś rozczarowany małżeństwem lub po prostu czujesz, że macie problem, którego nie umiesz sprecyzować ta książka jest dla Ciebie U podłoża konfliktów w małżeństwie czy narzeczeństwie najczęściej leży żal o to, że związek nie spełnia pokładanych w nim nadziei.

iwka | 2014-09-01
Przeczytana: 01 września 2014

"Jesteś gotowa poznać regułę numer jeden? Oto ona: nigdy nie mów nikomu, co on myśli lub czuje".
Te dwa zdania zaczerpnięte z książki skłoniły mnie do refleksji.
Autor w swojej publikacji podważa wiele mitów, które narosły wokół MAŁŻEŃSTWA, m. in. że małżeństwo wymaga całkowitego zaufania. Opiera on swoje sądy na licznych przykładach, co pozwala czytelnikowi odnieść je do własnego życia.
Autor daje pewne wskazówki jak się porozumiewać w związku.
Przedstawia także techniki pracy nad związkiem, które każdy z nas może wprowadzić w swoje codzienne życie.
Sądzę, że warto przeczytać tę pozycję, choćby po to, by dowiedzieć się dlaczego autor przekonuje do nieprzyznawania się do zdrady lub czym jest turniej ego.
Autor proponuje czytelnikowi trafne metafory i odniesienia, co umila czytanie tegoż poradnika.
"Osoba dojrzała mówi: Mogę bez Ciebie żyć. Wolę jednak żyć z tobą, ponieważ cię kocham. Mam nadzieję, że czujesz to samo do mnie".

akszeinga | 2015-09-22
Luciacz | 2015-09-20