Zgłosuj na książki roku 2017

Wydawnictwo: Amber
Little Black Lies
thriller psychologiczny
Ag2S

Catrin Quinn przed trzema laty straciła w wypadku dwóch synów. Od tego czasu nie potrafi wrócić do równowagi. Ma depresję, widzi duchy swoich dzieci. Jej małżeństwo rozpadło się, romans ledwie się tli. Żyje nienawiścią i pragnieniem zemsty. Bardzo dobrze zna sprawcę. On również nie potrafi zapomnieć o tym, co się zdarzyło. Nocami podkradają się pod swoje domy. Obserwują się z daleka. Gdy w okolicy znika kolejne dziecko, podejrzenia i oskarżenia spadają na Catrin. I ona, i jej były kochanek Callum, i najlepsza przyjaciółka z dzieciństwa Rachel ukrywają straszne tajemnice. Wiele ich łączy: wszyscy są w żałobie i nikt nie ufa nikomu, nawet sobie. Wszyscy przyznają się do winy. I wszyscy kłamią…

źródło opisu: http://www.wydawnictwoamber.pl/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoamber.pl/

gwiazdka | 2018-02-12
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 12 lutego 2018

Jak na Sharon Bolton „Małe mroczne kłamstwa” to powieść bardzo słaba. Akcja przeraźliwie rozwlekła, kryminału za grosz, napięcie też mi się nie udzieliło. Dość dobre, ale nie rewelacyjne portrety psychologiczne trzech bohaterów, postaci w tle to już tylko cienie. Dużo zagadek i tajemnic, w większości nigdy nie wyjaśnionych, co mnie w książkach irytuje najbardziej. Do tego nie bardzo podobał mi się czas teraźniejszy, w którym prowadzona była narracja. Książka nudnawa i stanowczo nie nadaje się na to, aby od niej zaczynać znajomość z pisarstwem Bolton.

miete | 2015-08-10

Intrygująca pozycja , jakiś rok może dłużej temu czytałam pierwszą książkę tej autorki przetłumaczoną na język polski i bardzo mi sie podobała potem o tej pisarce trochę zapomniałam i z pomocą "małych mrocznych kłamstw" odnowiłam starą znajomość . Przyznam szczerze nie żałuję -to naprawdę dobra lektura i doskonale spędzony wolny czas. Tej powieści naprawdę niczego nie można zarzucić , w swojej kategorii jest doskonała . Napisana ładnym językiem, fenomenalnie oddany klimat małej społeczności skonfrontowanej z niewyobrażalną tragedią jaką jest zaginięcie małego dziecka.
Bardzo wiarygodnie nakreślone postaci bohaterów zarówno pierwszo jaki drugo planowych Doskonale wyważona ilość opisów wysp falklandzkich i ich najnowszej ale burzliwej historii
Opowieść wciąga od przysłowiowej pierwszej strony i utrzymuje uwagę czytelnika do samego końca .
Duży plus dla autorki za nieprzewidywalne i jednocześnie niebanalne zakończenie. Koniecznie muszę nadrobić zaległości i przeczytać poprzednie...

emindflow | 2015-09-12
Przeczytana: 11 września 2015

Lektura nowej książki Sharon Bolton, autorki doskonałego cyklu powieści z Lacey Flint, pozostawiła u mnie uczucie sporego rozczarowania.
Spodziewałem się kolejnej zakręconej, sensacyjnej intrygi, tymczasem nic z tych rzeczy. Wprawdzie fabuła aż kipi od ekstremalnych emocji, jednak trudno ją zaliczyć do literatury kryminalno-sensacyjnej. To raczej mroczny dramat psychologiczny widziany oczami trojga jego uczestników. Ukryte namiętności i powikłane relacje między dwiema przyjaciółkami doprowadzają do tragedii, która na zawsze zmienia ich życie.
Jak na tę autorkę dla mnie tu za dużo gadania, za mało akcji i nawet zakończenie tego nie ratuje.
Zdecydowanie bardziej wolałem Sharon Bolton w poprzednim wydaniu.

esa | 2015-10-22

Matko, ale gniot. Tego się nie da czytać miejscami. Fatalna w porównaniu z serią o Flint. Ledwo udało mi się dobrnąć do końca, ale uwierzcie mi-miałam często napady myśli, żeby te książkę odstawić na wieki wieków. Wkurzający bohaterowie, męczące opisy, z thrillera tyle co kot napłakał. No nic, godnego uwagi i pochwały. Nawet Falklandy mi obrzydziła. Szkoda. Odradzam bardzo gorąco.

Marianna | 2017-09-25
Przeczytana: 25 września 2017

Oj, coś nie mam ostatnio szczęścia do kryminałów. Ten niestety też nie przypadł mi do gustu. Tylko końcówka ciekawa, reszta wypada słabo. Tak jak i cała intryga. Raczej nie będę go polecać.

Monika | 2016-09-10
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 28 lipca 2016

Z kryminałami / thrillerami mam ten problem, że większość z nich jest do siebie bliźniaczo podobna. Czyta się całkiem nieźle, ale błyskawicznie zapomina. Po kilku dniach już nawet nie pamiętam, w którym z nich spotkałam danego bohatera i z którego z nich pochodzi dana historia.
"Małe mroczne kłamstwa" to kryminał zdecydowanie inny niż wszystkie, wyróżnia się fabułą i sposobem opisywania historii. I za to wielki plus dla książki i Autorki.
Poza tym historia jest ciekawa i niebanalna. Myślę, że z zaciekawieniem sięgnę po inne pozycje Autorki.

Hanka | 2015-09-12
Na półkach: Przeczytane, 2015
Przeczytana: 11 września 2015

Autorka w doskonałej formie. Intrygi, tajemnice i sporo emocji. Zaskakujące zakończenie.
Polecam, bardzo!

Kucharz | 2015-11-20
Przeczytana: 19 listopada 2015

Męczyłem tą książkę prawie miesiąc czasu. Próbowałem czytać na siedząco, na leżąco, podczas ćwiczeń na orbitreku i w innych sytuacjach, lecz efekt był zawsze ten sam. Wieczna nuda...

Straciłem zbyt dużo czasu na jej czytanie, więc na opinie o niej nie będę tracić kolejnego.

Anka | 2015-11-20
Przeczytana: 20 listopada 2015

Poruszająca historia przedstawiona oczami trzech bohaterów będących jej udziałem.
Autorka doskonale buduje napięcie poprzez pokazanie wydarzeń pod różnym kątem dodając do opowieści nowe watki.
Zakończenie wciska w fotel.

Agro | 2015-10-26
Przeczytana: 25 października 2015

Sharon Bolton w zupełnie innej odsłonie. Mniej tu sensacji i kryminału jak w świetnym cyklu z Flint a dużo bardziej mrocznie, duszno i dramatycznie. Moim zdaniem to świetnie skrojona powieść psychologiczna w której główną role grają ludzkie charaktery. Trzy mocne sylwetki głównych bohaterów, trzy punkty widzenia na dramatyczne wydarzenia, dużo sekretów i pełno emocji..
Lekki minus za momentami zbyt powolną akcje i duże fragmenty przegadania... „Małe mroczne kłamstwa” to dobra jakościowo powieść psychologiczna, warto poświecić na lekturę parę wieczorów.