ChłoPAKI - Tom 4: Na nas już czas

Tłumaczenie: Arkadiusz Czerwiński
Cykl: Chłopaki (tom 4)
Wydawnictwo: Planeta Komiksów
The Boys vol 4 - We gotta go now
ennis, komiks
komiksy
danijel

W świecie, gdzie bohaterowie w kostiumach szybują w przestworzach, a zamaskowani mściciele mkną przez noc, ktoś musi pilnować, by „supki” nie przekraczały pewnych granic. Ktoś czuwa. Kochany Hughie próbuje wkręcić się do tajemniczej supergrupy G-Ludzi jako Kobziarz. W ich siedzibie poznaje mętną postać Johna Godolkina, mentora zwichrowanej supermłodzieży. Rzeźnik nie przepuści okazji, by...

Kochany Hughie próbuje wkręcić się do tajemniczej supergrupy G-Ludzi jako Kobziarz. W ich siedzibie poznaje mętną postać Johna Godolkina, mentora zwichrowanej supermłodzieży. Rzeźnik nie przepuści okazji, by namieszać i odkryć kilka brudnych, supkowych sekretów. Nawet jeśli okaże się, że jest ich więcej, niż będzie w stanie przełknąć. Tymczasem Aero-American pokazuje, czym jest płomienne wypełnianie obowiązków. Czwarty tom kontrowersyjnej serii kontynuuje penetrację ciemnej strony świata superherosów!

źródło opisu: Planeta Komiksów 2017

źródło okładki: Planeta Komiksów

Marek Adamkiewicz | 2017-08-22

Recenzowanie kolejnych tomów danego cyklu wcale nie jest zadaniem łatwym, a gdy seria trzyma wyrównany poziom, jeszcze trudniej powiedzieć o niej coś odkrywczego. Właśnie taki problem mam z czwartą odsłoną znakomitych „Chłopaków” Gartha Ennisa i Daricka Robertsona. Już wcześniej autorzy pokazali, że doskonale czują się w zaproponowanej konwencji, a wraz z następnymi zeszytami ich dobra twórcza forma nie tylko się nie kończy, ale umacnia. „Na nas już czas” stanowi tego świetny przykład.

Kolejna misja ekipy dowodzonej przez Billy’ego Rzeźnika dotyczy infiltracji jednej z superbohaterskich grup. Jako szpieg wytypowany zostaje Hughie, który pod ksywką Kobziarz ma wniknąć w szeregi G-Ludzi. Reszta składu działa z innej strony, Cycuś Glancuś podejmuje próbę dowiedzenia się, dlaczego jedna z członkiń G-Ludzi popełniła samobójstwo, a Rzeźnik odkrywa kilka ciekawych rzeczy na temat „supków”. Sprawy dynamicznie zmierzają do rozwiązania, które może mieć duży wpływ na inne grupy bohaterów i...

Arthaniel | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Bardzo gorzki był ten tom. Ciekawa koncepcja, by pokazać, że w świecie pełnym superbohaterów, to właśnie superbohaterowie są tymi, którzy najbardziej potrzebują pomocy. Z niecierpliwością czekam na piątkę. I mam nadzieję, że autor wreszcie zacznie rozwijać postacie poboczne, bo szkoda straszna, że od początku serii tylko robią za tło.

Lucyfer | 2017-12-10
Na półkach: Przeczytane, Komiksy, 2017