Jak opiekować się rodzicami którzy kiedyś opiekowali się Tobą

Okładka książki Jak opiekować się rodzicami którzy kiedyś opiekowali się Tobą Scileppi Kenneth P.
Okładka książki Jak opiekować się rodzicami którzy kiedyś opiekowali się Tobą
Scileppi Kenneth P. Wydawnictwo: Bellona poradniki
poradniki
Bellona
2008-01-01
2008-01-01

Oby z problemami opisanymi w tej książce nigdy się nie spotkać. Niestety życie pisze różne scenariusze. Będąc u fryzjera słyszałam rozmowę pań tam pracujących. Kobiety chodziły na zmianę do pewnej pani profesor dbać o jej włosy. Starsza pani przed zmianami w jej życiu była bardzo zaangażowana w swoją pracę, w relacje z ludźmi, pogodna, ciepła, posiadająca ogromną wiedzę, zadbana, elegancka, prowadząca bardzo aktywne życie. Nagle z dnia na dzień wszystko zaczęło się zmieniać. W tamtym czasie była kobietą po osiemdziesiątce i na przestrzeni kilku lat, stała się cieniem samej siebie. Dopadła ją demencja i inne choroby. Gasła w oczach. Panie fryzjerki były bardzo przejęte zmianą, jaką mogły zaobserwować w tej kobiecie. Widywały panią profesor dość często chodząc do niej, by ją czesać lub podcinać włosy.
Nawiązałam do tej historii, ponieważ w poradniku można przeczytać o podobnych sytuacjach, ale też o tym, w jaki sposób zajmować się ludźmi starszymi, bliskimi, którzy doświadczają tego nieodwracalnego procesu. Każdy powinien przeczytać tą książkę, chociażby po to, żeby mieć świadomość, z czym może się w życiu spotkać i ewentualnie, jak sobie w danej sytuacji radzić. Wg mnie w książce są zawarte cenne informacje, które należy zgłębić i przeanalizować. Uważam, że warto nawet, jeśli problem nie dotyczy nas bezpośrednio.

Przeczytałam to, ponieważ było lekturą na przedmiot na uniwersytecie. Ponieważ temat ten jeszcze nie dotyczy mnie i moich rodziców, staram się o tym tyle nie myśleć i książka mnie trochę przytłoczyło. Jestem świadoma, iż taka będzie rzeczywistość , jednak póki co nie chce się tak mocno w to zagłębiać i ten raz wystarczy. Pomimo tego, książka warta polecenia, wiele uwag, rad i schematów co robić w danej sytuacji. Spis treści pozwala na szybkie znalezienie interesującego topiku, napisane prostym językiem, zrozumiałym i czytelnym.

• 1Posiadam
  • Poradniki

Dodaj cytat z książki Jak opiekować się rodzicami którzy kiedyś opiekowali się Tobą