Malujemy martwą naturę

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Atelier kopisty". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: RM
poradniki

Martwe natury, czyli obrazy przedstawiające przedmioty codziennego użytku, owoce, warzywa i kwiaty, w XVII i XVIII wieku osiągnęły szczyt popularności w całej Europie. Wiele z nich do dziś uważanych jest za arcydzieła. Dzięki tej książce poznasz nie tylko historię malarstwa tego gatunku, ale przede wszystkim poszczególne etapy powstawania martwych natur. Dowiesz się, jakie wybrać materiały i barwniki, jak przygotować podłoże, wykonać szkic i mieszać farby. Nauczysz się kopiować poszczególne motywy malarskie: liście, owoce, metalowe i szklane naczynia, a także tego, jak opanować trudną sztukę operowania światłem i cieniem. Każdy etap pracy został szczegółowo opisany i zilustrowany.

Agnieszka13 | 2014-11-10